Нова програма із зарубіжної літератури для учнів 10 та 11 класів набуде чинності з 1 вересня 2018 року, передає Корупція.Інфо.

Засновник видавництва O.K. Publishing та Книгарні #1 Олександр Кириленко опублікував на своїй сторінці у Facebook порівняльний список творів, що були змінені чи додані до програми. Зокрема, в обов’язковій програмі не буде тепер Павла Загребельного, Валерія Шевчука, Миколи Зерова, Михайла Старицького та Бориса Грінченка, а Семенка учні вивчатимуть оглядово.

Популярне: Якщо не зареєструвались, то платіть! За що українцям прийдеться заплатити 100 неоподатковуваних мінімумів

Також в 11 класі більше не вивчатиметься «Декадент» Івана Франка З творів Юрія Яновського замість «Шаланди в морі» та «Дитинства» школярі вивчатимуть «Майстер корабля», замінили на інші також деякі вірші Миколи Вінграновського, Ліни Костенко, Василя Стуса.

 Також в 11 класі більше не вивчатиметься «Декадент» Івана Франка.  «За мить щастя» та «Залізний острів» Олеса Гончара — замість нього в обов’язковій програмі «Модри камінь». До програми додали твори деяких авторів: «Письменників» Остапа Вишні, «Коляду» Богдана-Ігоря Антонича, «Щоденник» Олександра Довженка.