Мольфарами в культурі гуцулів традиційно називають людину, наділену надприродними здібностями, на зразок ворожія, цілителя або мага. Доволі довго вважалося, що останнім представником цієї дивної культури був Михайло Нечай, жорстке вбивство якого три роки тому сколихнуло усю країну. Проте нині виявляється, що він – єдиний відомий мольфар, адже після запрошення ще в радянські часи забезпечувати гарну погоду впродовж фестивалю «Червона рута» Михайло Михайлович постійно з’являвся на телеекранах та в друкованих засобах масової інформації.

Але в далеких прикарпатських селищах досі зустрічається багато народних чарівників, ім’я котрих відоме хіба що серед сусідів. Саме вони – мешканці Семанківців – розповіли нам про мольфара Радомира, який ще у 2012 році спрогнозував народне скинення Януковича, теперішню окупацію Криму та розлад у думках усього покоління.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На його думку, час домінування в державі східних регіонів вже минув. І це не тільки через АТО (яку, до речі, він категорично відмовився обговорювати, через що ми зробили висновок про не дуже оптимістичні прогнози мольфара). Просто прийшла черга інших областей, інших міст та інших людей опікуватися Україною. «Географічні межі доволі розпливчаті, проте це центральна частина країни: Вінниця, Кіровоградщина, частково – Черкащина», – розповів Радомир. Він підкреслив, що йдеться не про конкретного політика чи політиків, а про загал мешканців тутешніх міст та сіл: «Це як нова сила для країни – духовна, енергетична, емоційна».

Своє пророцтво, яке сам мольфар називає лише «точкою зору» (так само свого часу він казав і про падіння режиму Януковича), Радомир не пов’язує із нинішніми парламентськими виборами. Проте говорить про їхню значущість для України. «Я б не покладав сподівань на політичні сили. До Верховної Ради потрапить багато нових партій, але усі обличчя в них будуть старі, а руки – вкриті кров’ю», – спрогнозував наш співрозмовник, акцентувавши увагу на тому, що більшість новостворених блоків не пройде перевірку часом – розвалиться на окремі «групи впливу», проте ця Рада пропрацює до кінця відведеного їй законом строку.

Натомість мольфар вірить у силу політиків, які лишаться поза великими партіями. «Настав час молодих, вони поведуть Україну вперед», – сказав Радомир. На його думку, таким людям буде дуже нелегко упоратися із тиском олігархічних кланів, однак їхня відданість справі та роботящість дозволить вистояти та втілити у життя свої плани. «Їх дуже не просто зламати, адже незважаючи на свою молодість, вони вже пройшли досить довгий шлях. Гадаю, вони врятують державу та складуть розбитий глечик по шматочках», – загадково повідомив мольфар.

Він впевнений у тому, що сила народу наразі сконцентрована у молоді, яка народилася в одній державі (Радянському Союзі), а зростала під прапорами другої (України). Саме вона збудує третю – зовсім іншу, нову Україну, яка буде вільною, європейською, ситою та духовно багатою. «У їхніх думках вже народжена нова Київська Русь – держава світового рівня. Вони знають, як перетворити думки на реальність», – сказав Радомир.

\