Міністерство соціальної політики запустить нову систему перевірки субсидіантів в Україні, яка дозволить розділити одержувачів державної допомоги на два списки – «чорний» і «білий».

Про це заявив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко в інтерв'ю одному з українських телеканалів.

Він підкреслив, що ті субсидіанти, які потрапили в «білий список» контролюючі органи не будуть зовсім перевіряти або будуть перевіряти зрідка, а за особами з іншого переліку буде встановлений ретельний контроль. Зокрема у «чорних» субсидіантів будуть перевіряти витрати через офіційні дані.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Вони дадуть можливість досконаліше підійти до перевірки тих, хто потенційно може надавати неправдиву інформацію, і з меншою ретельністю перевіряти або взагалі не перевіряти ті домогосподарства, які отримують соціальну допомогу і які увійшли в «білий список», – повідомив Музиченко.

Раніше в Держслужбі статистики повідомили, що жителям України в січні-жовтні 2018 року були призначені субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на суму 1,16 мільярда гривень, що в три рази менше, ніж за аналогічний період 2017 року.