Частині російських окупантів не дають зброю, вони тільки копають окопи або носять боєприпаси.

Про це пише авторитетне американське видання New York Times, журналіст якого поспілкувався з українськими солдатами про тактику армії Російської Федерації під Бахмутом в Донецькій області.

“У них дуже хороший поділ завдань: хтось тільки копає, хтось приносить боєприпаси, хтось стріляє, і вони окремо беруть участь у наступі”, – сказав український захисник на ім’я Ярослав.

Боєць зазначив, що російські окупанти дуже добре вміють окопуватися.

“Щойно їхні війська просуваються вперед, люди з лопатами підходять ззаду і риють окопи і бліндажі, тоді як інші несуть боєприпаси і ховають їх у ямах. Незабаром у них з’являється ціле село”, – розповів Ярослав New York Times.

Представник 3-ї штурмової бригади (колишній полк Азов), яка три місяці б’ється під Бахмутом, заявив журналістам, що його шокувало те, як російські військові знову і знову кидаються на вірну смерть.

“У перший місяць щодня, п’ять-шість разів на день, групи по 10-15 осіб наступали на наші позиції піхоти через лісову смугу. Їх убивають, але приходять наступні. Психологічно складно за цим спостерігати, це щось небачене. Наші хлопці думають, чи не під наркотиками вони. Інакше як вони можуть іти на вірну смерть, переступаючи через трупи своїх товаришів по службі, що розкладаються. Тут можна трохи збожеволіти”, – сказав боєць 3-ї штурмової бригади.

На думку українських захисників, тактика РФ забезпечується загороджувальними загонами, які під страхом покарання або страти забороняють відступати.

На відео, знятому українським дроном, видно, як за появи небезпеки беззбройний солдат хоче відступити, але озирається назад, на свої позиції, і в підсумку продовжує рухатися вперед.

Зазначимо, що наразі найважчі бої на Донбасі точаться довкола Бахмута та Вугледара. Та й загалом по всій лінії зіткнення, а це 1,2 тис. км, ворог не припиняє атак.

Як пояснив в інтерв’ю “Обозревателю” екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко, взяття росіянами Бахмута дало б їм можливість виходу на Часів Яр, Краматорськ і Слов’янськ.

“Для нас там є небезпека організації ворогом котлів”, – наголосив генерал й додав, що наразі темпи штурмів противником Бахмута знижуються.

Та противник намагається нарощувати сили, його помилка в тому, що він охопив широкий фронт.

“Я думаю, за тиждень, максимум за два на цих напрямках проясниться ситуація. Навіть якщо противник десь просунеться вперед, йому буде потрібна пауза, оскільки можливостей для нарощування зусиль у росіян не проглядається”, – переконаний Романенко.

Що стосується українських сил оборони, продовжив генерал-лейтенант, їм потрібно накопичити сили й засоби, обрати момент, коли противник видихнеться і ще не встигне зміцнити свої оборонні рубежі.

“Тоді з’явиться найкраща можливість для контрнаступальних ударів та звільнення окупованих територій”, – заявив екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

В свою чергу командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський детально розповів про оперативну обстановку в Бахмуті.

“Штурмові групи ворога намагаються просуватися з околиць до центру міста, але Сили оборони працюють і знищують їх 24/7”, – написав військовокомандувач.

Сирський зауважив, що артилерія 24-ї бригади імені Короля Данила завдає потужних ударів по позиціях окупантів. А десантники 80-ї бригади стримують штурми країни-агресорки та не дають просунутись вперед.