У 2020-му базовий тариф складе 600 грн, але через зменшення коефіцієнтів сума залишиться тією ж.

Міністерство охорони здоров’я уріже тарифи для лікарень – якщо грошей у держави не буде вистачати. Відомство винесло на обговорення проект порядку реалізації державних гарантій медичних послуг. У ньому прописано, як Національна служба здоров’я буде платити за медичні послуги лікарням.

МОЗ поміняв базовий тариф і коефіцієнти для лікарів первинки. Зараз тариф становить 370 грн. Залежно від коефіцієнтів він може досягати 1480 грн – тариф за дитину до п’яти років. У 2020-му базовий тариф складе 600 грн, але через зменшення коефіцієнтів сума залишиться тією ж.

“У 2020 році розрахункова капітаціонная ставка складе 600 грн, але за рахунок зміни коригувальних коефіцієнтів оплата за кожну вікову групу не змінюється. За дорослого у віці від 18 до 39 років НСЗУ буде так само, як і в 2019 році, оплачувати 370 грн, а за дитину до 5 років – 1480 грн. Це дасть можливість краще планувати витрати на поточний та наступні роки “, – пояснюється в повідомленні МОЗ.

Національна служба здоров’я буде платити за послуги, які входять в програму медичних гарантій. В програму входять первинна, спеціалізована та високоспеціалізована медицина, паліативна медична допомога, пологи, лікування дітей до 16 років і медреабілітації. Це досить великий список: від простого лікування грипу до складних операцій, наприклад, шунтування аорти.

Серед послуг є пріоритетні – за них НСЗУ буде платити за підвищеним тарифом. Це лікування інсультів і інфарктів, ендоскопічні послуги для раннього виявлення раку, мамографія, пологи і неонатологічна допомогу.