В ПрАТ «АК «Київводоканал» розповіли, як не оплачувати енергоресурс, якщо в квартирі ніхто не проживає, передає Корупція.Інфо.
Так, за словами директора розрахункового департаменту «Київводоканалу» Валерія Люлина, в українському законодавстві є закон, який передбачає проведення перерахунку за воду, якщо споживачі в квартирі не проживають – «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
Українці за законом мають право не оплачувати енергоресурс, однак спершу потрібно довести, що споживач дійсно не проживає в квартирі.
“Це необхідно підтвердити відповідними документами – про тривале відрядження, довідкою з лікарні або місць позбавлення волі”, – говорить Люлин.
Популярне: «Швачка – жона Генпрокурора»: Вірш про "знедолену" Ірину Луценко підірвав Мережу
У разі якщо в квартирі немає індивідуального лічильника води, вирішити питання тимчасової несплати енергоресурсу можна двома способами.
Перший, за словами директора розрахункового департаменту, необхідно запросити співробітника компанії «Київводоканал», який перекриє воду і опломбує вентиль – плата нараховуватися не буде.
Другий, продовжив експерт, скласти в ЖЕКу акт про тимчасове не проживання в квартирі на підставі документів, які це підтверджують.
Нагадаємо, Закон України № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06. 2004 року визначає (п. 6 ч.1 стаття 20), що споживач має право не сплачувати вартість послуг ЖКГ у період тимчасової відсутності при відповідному документальному оформленні.
Обов’язково оплачується тільки квартплата та централізоване опалення. Щоправда, хоча закон і дає можливість відмовитися від оплати послуг ЖКГ, але в той же час не надає їх переліку. Згідно з п. 3 постанови Кабінету Міністрів № 560 від 12 липня 2005 року «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій», розрахунковою одиницею для визначення тарифів на обслуговування житла є не кількість проживаючих, а один квадратний метр загальної площі будинку.
І якщо людина приватизувала квартиру, то їй «у власність» відходить і частина місць загального користування та комунікацій. Тобто людина повиннна брати участь у їх утриманні. Уявіть собі, що навіть ті, хто ставить автономне опалення, платять за утримання загальних мереж централізованого теплопостачання! Повний абсурд! До речі, а квартплата нараховується навіть суб’єктам підприємницької діяльності, чиї приміщення знаходяться в будинках житлового фонду …
Жековські фахівці говорять, що якщо б власник окремо взятої квартири не брав участь в утриманні будинку, суму, яку він повинен платити, довелося б розподілити між іншими мешканцями. А це, в принципі, несправедливо.
За інші послуги — газ, воду, електрику і вивіз сміття — в спустілій квартирі можна не платити. Що для цього потрібно?
Газ. Звернутися із заявою в управління газового господарства і попросити опломбувати газовий вентиль. Це буде зроблено на наступний день після подачі заяви. Після закінчення необхідного терміну подається заява про распломбування. Обидві послуги платні. Так, і вам це зроблять, лише якщо немає заборгованості!
Вода. Дії аналогічні. Якщо в квартирі немає приладу обліку, введення питної води пломбується, а нарахування припиняються. Якщо лічильник є, потрібно звернутися у водоканал із заявою про те, що жити в квартирі тимчасово ніхто не буде. Пломбування у водоканалі безкоштовне, але борги доведеться погасити.
Електроенергія. Електрику можна або взагалі відімкнути, щоб під час відсутності господарів ніхто не зміг «накрутити» лічильник, або написати заяву про тимчасову відсутність. Але при цьому необхідно або платити символічні суми за світло, або раз на 3 місяці робити звірку.
Сміття. Якщо в квартирі хтось прописаний, квитанцію принесуть в будь-якому випадку. Так що доведеться або виписуватись, або написати заяву з проханням нараховувати плату за вивіз сміття за іншою адресою.