У 2019 українців чекають масштабні зміни, що стосуються важливих сфер життя

Реформа екстреної медицини.  Зміни торкнуться 5 областей України: Вінницької, Донецької, Полтавської, Тернопільської, Одеської та міста Києв. На пілотний проект з бюджету буде виділено 922 500 000 гривень. У ході трансформації екстреної медицини планується підвищення кваліфікації бригад до рівня світових стандартів надання екстреної медичної допомоги; підвищення зарплати для фахівців, які пройшли навчання сучасним методикам врятування життя.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Очікується, що реформа дозволить забезпечити екстрену медицину новим, сучасним транспортом, оснащеним необхідним обладнанням. Планується створення сучасних диспетчерських служб, об’єднаних єдиною електронною системою.

Це, крім іншого, допоможе набагато швидше виїжджати на виклики до пацієнтів. Кожен зможе зателефонувати на єдиний номер 103 і бути впевненим, що при необхідності до нього буде направлена найближча машина швидкої допомоги – навіть якщо вона буде з іншого району.
 
Реформа електропостачання. Новий 2019 рік принесе українцям суттєві зміни у взаємини з монополістами галузі – обленерго. Відтепер вони стануть просто операторами системи розподілу і постачання електроенергії. Очікується, що у липні 2019 року в Україні запрацює новий ринок енергетики, що передбачено Законом про  “Про ринок електричної енергії”. Тобто, з нового року за те, щоб у наших оселях було світло, буде відповідатиме не одне обленерго, а оператор системи розподілу електроенергії та компанія-постачальник електроенергії.З 1 лютого українці почнуть отримувати нові платіжки, де буде окремо визначена вартість розподілу та постачання електроенергії. Зроблено це для того, щоб споживач чітко розумів, кому і за що він платить. На вартість послуг з електропостачання це не вплине.

Реформа ДФС. Концепція реформування державної фіскальної служби полягає у розділенні ДФС на митну та податкову службу. Як зазначила міністр фінансів Оксана Маркарова, перший етап реформи пройде без законодавчих змін. А вже протягом 2019 року Міністерство фінансів пропонуватиме внести зміни до законодавства, які б чітко врегулювали повноваження кожної зі служб, утворених після поділу.

Реформа ЗСУ. Зміни, заплановані на 2019 рік, торкнуться не всіх Збройних Сил України, а лише органів управління. З нового року вони мають почати працювати за принципами НАТО, очікується створення 436 територіальних центрів по всій Україні. Також у 2019 році планується будівництво міжнародного центру підготовки Нацгвардії. Окрім цього, відповідно до держбюджету на 2019 рік, в  середньому на 30% збільшується зарплата військових.