Посилений карантин, який діє в Україні з 8 по 24 січня, підтвердив свою ефективність, проте не буде продовжуватися.
Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі телеканалу “Україна”.
Він зазначив, що посилені обмежувальні заходи дозволили дещо нормалізувати ситуацію з зараженнями і знизити число випадків госпіталізації хворих.
“Ми вже маємо попередньо результати, на які розраховували. Ми вже маємо стабілізацію за рівнем захворюваності. Зменшення рівня захворюваності ми вже побачили. Більш того – ми маємо зменшення кількості госпіталізованих людей”, – сказав він.
За його словами, після закінчення локдауну Україна повернеться до адаптивного карантину. Запроваджувати новий локдаун влада не планує.
“Стратегія, яку ми вибирали, розрахована на кілька місяців. Ми вводимо цей жорсткий карантин, потім з нього виходимо і переходимо до адаптивного карантину, в такому режимі будемо триматися до закінчення епідсезону”, – зазначив Степанов.
Відзначимо, що на сьогоднішньому брифінгу максим Степанов заявив про те, що “ситуація покращилася”.
“На сьогоднішній ранок в нашій країні менше 19 тис. пацієнтів знаходяться в лікарнях – 18 896 хворих лікуються в наших лікарнях або з підтвердженим діагнозом, або з підозрою на COVID-19. Якщо порівнювати з цифрами на початок грудня, то це було близько 29 тис . “, – сказав Степанов.
Нагадаємо, що Максим Степанов в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, заявив, що легальні поставки вакцини від коронавірусної хвороби з’являться на комерційному ринку в Україні до літа цього року.
“Якщо говорити про появу вакцини від коронавірусної хвороби на комерційному ринку в достатній кількості, думаю, що до літа з’являться легальні поставки вакцини”, – сказав глава МОЗ.
Також він додав, що “національний план вакцинації від Covid-19 передбачає, що всі громадяни України будуть вакциновані за державний рахунок”.
“Цей план складається з п’яти етапів. Почнемо з медичних працівників, літніх людей і тих, хто знаходиться в групі ризику. З кожним етапом вакцинації охоплення людей ростиме. На п’ятому етапі ми вакцинуємо людей, які не потрапляють в групу ризику ні за віковою, ні з професійного показниками і не мають супутніх захворювань. Якщо людина розуміє, що потрапляє в п’яту групу, тобто буде вакцинована в кінці 2021 або на початку 2022 року, але хоче вакцинуватися раніше, вона зможе придбати вакцину на комерційному ринку “, – сказав Степанов .