Про те, що відбувається зараз на Токмацькому напрямку, повідомив координатор групи “Інформаційний опір”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.

За його словами, командування військ окупантів на цьому напрямку стурбоване “подвійною” проблемою – не допустити просування передових підрозділів ЗСУ у напрямку на Василівку, а також необхідністю зупинити просування ЗСУ до кордону Роботино – Вербове. Тобто, уточнює Машовець, не допустити виходу українських захисників до головної лінії оборони, яка проходить на північ від села Вербове.

За словами Машовця, ситуація стала змінюватись і явно не на користь росіян.

«Втрата ними П’ятихаток означає, що українські війська не тільки тепер можуть намагатися просуватися дорогою Т-0812 у напрямку на Лугове, але й уже знаходяться на південний схід від російських підрозділів власне в самому Кам’янському», – припустив Машовець.

За його словами, окупанти, які ще залишатимуться на північ від умовного рубежу с. Верхня Криниця – с. Лугове (вздовж дороги Т-0812), ймовірно, можуть опинитися в “пікантному” становищі і не встигнути “оптимізуватися” до Василівки.

«Але зараз саме на цій ділянці російське командування, очевидно, більше займає не це, а проблема утримання кордону с.Грозове – с. Долинка, куди вони й стягли основну масу своїх тактичних резервів у вигляді різноманітних “окремих батальйонів” та “зведених тактичних груп”…», – розмірковує Машовець.

І росіян можна зрозуміти, продовжує аналітик. Адже ЗСУ вже вийшли на дистанцію трохи більше 3 км від цього рубежу.

«Утримання російськими підрозділами цього рубежу об’єктивно перешкоджає розвитку українського наступу на цій ділянці найбільш сильно (бо одночасно дозволяє росіянам стримувати атаки ЗСУ за дирекцією Жереб’янки – Лугове, та й, власне, на південь у напрямку с. Грозове – с. Гладке). Однак у росіян і тут уже починає потріскувати», – зазначає військовий експерт.

Поки що російська оборонна “конструкція” на Токмацькому напрямку тримається, каже експерт, але, ймовірно, може не витримати.

“Ущільнювати” бойові порядки своїх військ на позиціях у смузі забезпечення першим, що “попадає під руку” у вигляді якихось напівдобровольчо-напівмобілізованих формувань, російське командування нескінченно довго не зможе… Рано чи пізно йому таки доведеться “розпакувати” основні резерви серед регулярних формувань на цьому напрямку…», – каже Машовець про те, як можуть розвиватися події на Токмацькому напрямку.

Тим часом авіація сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу противника та 2 – по його зенітно-ракетних комплексах. Також нашими захисниками було знищено 3 розвідувальних БпЛА. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 3 пункти управління, 1 район зосередження особового складу та військової техніки противника, 3 станції РЕБ, 17 артилерійських підрозділів на вогневих позиціях, 1 засіб протиповітряної оборони та ще 1 важливий об’єкт ворога.

Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України, знищено 32 ударних БпЛА “Shahed”.

У населених пунктах на тимчасово захопленій території Запорізької  області російські окупанти обладнали додаткові блокпости та пункти фільтрації. Все цивільне населення, яке виїжджає із тимчасово зайнятого ворогом півдня України вимушене проходити пункти фільтрації, що розміщені в Мангуші та Новоазовську Донецької області. Під час фільтраційних заходів у громадян ретельно перевіряють речі та документи, крім того, відбирають відбитки пальців.

За уточненою інформацією, російські окупанти завдали удару по Україні 35 іранськими ударними БпЛА типу “Shahed”, 7 зенітними керованими ракетами С-300 та 1 крилатою ракетою наземного базування “Іскандер-М” по  об’єктах цивільної інфраструктури Запоріжжя.