Російські війська знову можуть спробувати захопити Харків. У такому випадку наступ може відбутися за двома напрямками. Про це заявив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов під час телемарафону.

Також він повідомив, що місто щодня готується до можливого наступу.

“Розуміємо, що Харків і область для ворога принципові. Важливі стратегічно і відповідно політично, оскільки з 24 числа ми дійсно чинимо опір ворогові, тримаємо наші кордони на лінії зіткнення замкнутими”, – заявив Синєгубов.

Крім того, він вважає, що окупанти можуть спробувати атакувати з північного та північного-східного напрямків.

Водночас Синєгубов зазначив, що поки немає небезпеки сухопутного наступу на Харків.

На півночі Харківської області продовжуються локальні протистояння між ЗСУ та ВС РФ. Попри це, зараз немає передумов для повторного наступу на Харків. Таку думку висловив полковник ЗСУ, військовий експерт Анатолій Кравчук в ефірі Апостроф TV. За його словами, ворог усі сили зосередив на Луганщині, тому на Ізюмському напрямку досі не може перейти у наступ, попри те, що накопичує там сили. “Сили ці поки що не дуже великі. Тому я не думаю, що найближчим часом у Харківському напрямку будуть якісь наступальні дії”, – заявив Кравчук.

Військовий експерт додав, що головне завдання окупантів – стримувати підрозділи ЗСУ для того, щоб з Харківського напрямку вони не перейшли та не вдарили у напрямку Ізюмського спрямування по тилу ворога.

“У такому плані там будуть вестися бойові дії, щоб тримати наших там, щоб вони відчували цю небезпеку. Фактично це будуть показовіші дії щодо можливого наступу, ніж сам наступ”, – резюмував полковник ЗСУ.

Зазначимо: Російські загарбники уже кілька днів поспіль атакують Харків не ввечері, а вранці. В ОВА переконані, що це нова тактика, яка спрямована на залякування місцевого населення.

Про це заявив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха в ефірі загальнонаціонального телемарафону, повідомляє 24 канал. Уже протягом 4 днів росіяни обстрілюють Харків на світанку

Роман Семенуха зазначив, що окупанти атакують тепер щодня близько 4 ранку, хоча до цього найчастіше обстріли відбувалися близько 23:00.

Заступник голови ОВА повідомив, що під час атаки 3 липня окупанти влучили в об’єкт критичної інфраструктури, а 4 липня росіяни двома ракетами атакували будівлю гімназії. На щастя, на момент обстрілу там нікого не було, тому обійшлося без жертв та поранених. Зараз на місці працюють рятувальники, які розбирають завали та ліквідовують наслідки пожежі.

До того ж, Семенуха наголосив, що окупанти абсолютно свідомо з території Бєлгородської області б’ють по цивільних об’єктах.

Ми вбачаємо, що мета №1 – залякати, щоб Харків не повернувся хоча б на якусь там частинку довоєнного життя, посіяти страх і хаос, – підкреслив Семенуха.

Заступник голови ОВА зазначив, що Росія повинна бути визнаною як держава-терорист №1 у світі через свої вчинки.

Також нагадаємо, що близько 4 ранку 4 липня російські окупанти завдали ракетного удару по Харкову. Під ворожий вогонь потрапив Шевченківський район міста, зокрема, постраждала місцева школа.

Унаслідок обстрілу від навчального закладу залишилися тільки руїни.