Росія не зацікавлена в проведенні обміну утримуваними особами і «вигадала нову можливість» блокування цього, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

«Спочатку вони хотіли, щоб ми процесуально очистили людей, яких вже віддали їм. Вони блокували наступні обміни, вимагаючи від нас процесуальної очистки… Зараз вони вигадали нову можливість блокування обміну. Це те, що вони присилають Маю Пирогову на гуманітарну підгрупу. Ми не ведемо переговори з терористкою Маєю Пироговою, за її участі. Вони спеціально її присилають, для того, щоб заблокувати роботу підгрупи», – сказав Гармаш.

У червні омбудсмен Людмила Денісова повідомляла, що 405 громадян України перебувають у місцях позбавлення волі в Росії і на окупованих українських територіях. Зокрема, за її даними, Росія переслідує з політичних мотивів 93 кримських татар.

Нагадаємо, під час збройного конфлікту на Донбасі між проросійськими сепаратистами та українськими військами, чимало людей опинилось у полоні супротивної сторони. Питанням обміну полоненими займається гуманітарна підгрупа Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі. Українська сторона продовжує наполягати на якнайшвидшому обміні полоненими, але Росія ігнорує цю ініціативу.