Через виявлений випадок нового коронавірусу COVID-19 у Чернівцях рекомендовано обмежити масові заходи. Про це повідомив Чернівецький міський голова Олексій Каспрук у Facebook.

“У Чернівцях підтверджено перший випадок COVID-19… Ситуація під контролем”, – відзначив мер Чернівців.

Він зауважив, що у місті продовжують проводити заходи в закладах освіти, культури, охорони здоров’я, громадському транспорті, на підприємства та установах.

“Рекомендовано обмежити масові заходи, а також дотримуватись рекомендацій з профілактики інфікування та поширення коронавірусу. Пам’ятаємо, що найдієвіші заходи по запобіганню розповсюдження будь якої інфекцій – це гігієна та самозбереження”, – відзначив Каспрук.

Нагадаємо, у Чернівцях 3 березня був офіційно зареєстрований перший в Україні випадок зараження новим типом коронавірусу, що вже розповсюдився на понад 70 країн світу.

Чоловіка (за інформацією ЗМІ, йому 38 років) помістили в ізольоване приміщення в інфекційному відділенні Чернівецької обласної лікарні. Він перебуває під постійним наглядом медиків. Наразі лікарі повідомляють, що запалення легенів у пацієнта немає. Дружина інфікованого чоловіка самоізолювалася вдома. За нею також стежать медики.

Зазначимо, на фоні очікувань, що ситуація з коронавірусом в Європі буде погіршуватися, Єврокомісія готує скоординовану відповідь, заявив напередодні єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчіч.

Також спалах коронавірусу нового типу як і раніше має потенціал перерости в пандемію, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) готова надати допомогу всім країнам для підготовки до боротьби з нею, заявив раніше глава організації Тедрос Аданом Гебрейесус.