Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов під час брифінгу за результатами засідання РНБО, повідомив, що за два тижні на засіданні РНБО буде заслухано звіт Офісу генерального прокурора, Служби безпеки України та Міністерства закордонних справ щодо стану справ про державну зраду та дезертирство.

“Ми ухвалили рішення, що за два тижні буде на засіданні звіт заслухано Генеральної прокуратури, СБУ, МЗС у тих справах, які є резонансними на сьогодні… І усі ті люди, які свого часу зрадили Україну… будуть покарані. І нам за дорученням президента дано таке завдання, щоб вони на засіданні РНБО відзвітували, яким чином усе це відбувається”, – сказав Данілов.

Окрім того, на засіданні було розглянуто питання подвійного громадянства. Данілов підкреслив, що це питання є вкрай важливим для України. Адже вона рухається до цивілізованих країн, які дозволяють подвійне громадянство.

“Але для нашої країни є певні виклики. Вони – пов’язані з тим, що Росія свого часу використала цей інструмент, коли у нас керівник СБУ, очільники МВС і Міноборони та керівник Генштабу ЗСУ мали російські паспорти”, – зауважив він.

За його словами, цього у майбутньому допускати не можна. Водночас Україна має певні виклики щодо інших країн.

“Тому ми вирішили, що упродовж 2 місяців Кабмін має запропонувати законопроєкт, який дозволить чітко розуміти тих осіб, які мають подвійне громадянство”, – підкреслив Данілов.

Секретар РНБО окремо наголосив: ті люди, які сьогодні примусово отримають громадянство на окупованих територіях Криму та Донбасу, насправді таким чином отримують певні засоби, які дають їм можливість жити. Тому він висловив сподівання, що після звільнення окупованих територій ці люди відмовляться “від папірців, які їм там надають”.