Санкції проти нового телеканалу нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука “Перший незалежний”, який запустили співробітники закритих “112 Україна”, NewsOne і ZIK, можливі в разі порушень.

Таку заяву в п’ятницю, 26 лютого, зробив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов після засідання відомства.

Данілов підкреслив, що в питанні санкцій РНБО працює тільки з фактами.

“Якщо новий канал буде порушувати українське законодавство, якщо він буде працювати на користь іноземної держави, він терміново буде потрапляти під санкції апарату РНБО для розгляду на засіданні. Такого свавілля, як було до цього часу, ми не допустимо”, – сказав він.

Із питаннями про офіційне працевлаштування та зарплати журналістів трьох заблокованих каналів Рада ще буде розбиратися.

“Шановні колеги, питання, коли ви порушували чинне законодавство, пов’язане зі страхуванням цих людей, які працювали в цих компаніях… Це питання ще буде попереду. Ви всі наймаєтеся в ЗМІ, і ви можете розуміти, що зарплата в 2500 гривень – це просто смішно. І коли ці люди починають нам “робити мозок” щодо пенсій і зарплат… треба починати із себе, щоб усе було добре”, – заявив Данілов.

Зазначимо, колишні співробітники телеканалів ZIK, NewsOne і “112 Україна”, які опинилися під санкціями внаслідок відповідного рішення РНБО, вирішили створити новий канал на базі регіонального львівського каналу “Перший незалежний”.

Медіа запустило свій ефір увечері 26 лютого, проте припинило мовлення приблизно за годину після старту.

Відомо, що «Перший незалежний» відключили від супутника, а тепер відключають у кабельних мережах. Журналісти медіахолдингу Козака знову перейшли на YouTube.

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу 26 лютого заперечив вплив Радбезу на це рішення.

«Те, що стосується ситуації з супутниками й іншими речами, це господарські справи тих людей, які цим займаються. Ми до цього не маємо ніякого відношення», – пояснив Данілов.

Телеканал «Перший незалежний» запустили в ефір о 18:00 за київським часом. Як повідомили представники медіахолдингу в коментарі ЗМІ, «Перший незалежний» об’єднав ZIK, NewsOne та 112 Україна, що перебувають під санкціями України через створення загрози національній безпеці.

Власниками львівського каналу «Перший незалежний» 23 лютого стали співробітники медіахолдингу Тараса Козака. Зокрема, в каналу змінився власник: ним стало ТОВ «Медіахолдинг Новини», створене 18 лютого 100 працівниками «каналів Медведчука».

За інформацією Детектор медіа, керівником ТОВ «Тайм Медіа», яке продало львівський канал «Перший незалежний» співробітникам «каналів Медведчука», став менеджер медіагрупи Тараса Козака Павло Єгоричев.

Єгоричев також є директором ТОВ «Новий формат ТВ» та головою у ТОВ «ТВ Вибір», які входять до складу медіагрупи Козака. Зокрема, ці ТОВ володіють ліцензіями та мовлять під логотипом «112 Україна».

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.