На Харківщині один із батальйонів тероборони відтіснив російських військових і вийшов до ділянки державного кордону з Росією, повідомило в ніч на 16 травня Міністерство оборони України у фейсбуці.

«227 батальйон 127 бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Харкова витіснив росіян та вийшов на ділянку державного кордону», – йдеться в повідомленні.

12 травня в британській розвідці заявили, що українські війська продовжують контратаку на північ від Харкова, відбиваючи міста і села у напрямку російського кордону, а виведення російських військ із Харківської області є «мовчазним визнанням» нездатності Росії захопити ключові українські міста, де вона очікувала обмеженого опору населення.

«Українські війська продовжують контратаку на північ від Харкова, відбиваючи міста і села у напрямку російського кордону. Визначення Росією пріоритету операцій на Донбасі залишило елементи, розгорнуті в Харківській області, вразливими для мобільних і високомотивованих українських контрнаступальних сил. Незважаючи на успіх Росії в оточенні Харкова на початкових етапах конфлікту, вона вивела частини з регіону для реорганізації та поповнення своїх сил після значних втрат», – йдеться в звіті розвідки, оприлюдненому 12 травня Міністерство оборони Великої Британії.

Слід зауважити, що за інформацією Генштабу України, російські війська не припиняють ведення наступальних дій у Східній операційній зоні, основні зусилля зосереджуючи на Донецькому напрямку, повідомили вранці 16 травня, у 82-гу добу протистояння масштабному російському вторгненню.

«На Донецькому напрямку окупанти здійснювали обстріли з усього спектру наявного озброєння до авіації включно з метою виснаження особового складу і руйнування фортифікаційних споруд підрозділів наших військ. На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках ворог продовжує ведення наступу, бойові дії тривають. На Авдіївському напрямку, після завданих Силами оборони втрат, ворог відійшов на раніше зайняті позиції», – йдеться в повідомленні.

На Сєвєродонецькому й Новопавлівському напрямках, за даними Генштабу, сили РФ активних бойових дій не вели, «намагалися здійснювати вогневе ураження підрозділів» українських військ.

«У Маріуполі ворог продовжує масовані артилерійські та авіаційні удари. Основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні та ураженні наших підрозділів в районі заводу «Азовсталь», – йдеться у зведенні.

На Слов’янському напрямку активних бойових дій військові РФ не проводили, здійснюючи «доукомплектування та поповнення втрат».

«Російські окупанти обстріляли з артилерії цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Довгеньке, Руські Тишки, Тернова та Петрівка. Противник вів повітряну розвідку за допомогою БпЛА «Орлан-10», – заявили у командуванні.

На Сіверському напрямку сили РФ посилили контроль ділянки українсько-російського кордону в Брянській та Курській областях Росії та проводять демонстраційні дії «з метою утримання підрозділів Сил оборони на напрямку і не допущення їх перекидання до Східної операційної зони».

«На Південнобузькому напрямку противник активних бойових дій не проводив, здійснював обстріли наших підрозділів із застосуванням ствольної артилерії та мінометів. Силами оборони було завдано удару по позиціях ворога у районі населеного пункту Чорнобаївка, завдано втрат у живій силі та техніці. Кількість уточнюється», – йдеться в повідомленні.