Володимир Зеленський прокоментував інцидент з заступником голови МВС. 

Президент зазначив, що негайно очікує відповідних дій від Монастирського, а також наголосив на тому, що жоден соціальний статус чи будь-які інші обставини не повинні утримувати людину від відповідальності перед законом.

“Демократична держава не може існувати без звичайної людської рівності. Зокрема, без рівності тих, хто обіймає будь-які державні посади, й тих, хто їм підпорядковується. Без рівності в гідності та у праві на повагу. На мій погляд, на інцидент за участю заступника міністра внутрішніх справ Олександра Гогілашвілі може бути лише одна реакція. Прошу міністра внутрішніх справ та Кабінет Міністрів розглянути питання про звільнення заступника очільника МВС. Упевнений, що відповідна заява вже написана самим заступником. Хай там що, відповіддю на законну вимогу представника поліції має бути коректна поведінка кожної людини. Незалежно від займаної посади, соціального статусу чи будь-яких інших обставин”, – написав президент України Володимир Зеленський на своїй офіційній сторінці в Telegram.

Заява Зеленського була опублікована як відповідь на недавнішнє оголошення Монастирським про ініціювання відсторонення свого заступника Олександра Гогілашвілі, який раніше потрапив у скандал у зоні проведення операції Об’єднаних сил (ООС). Про це Монастирський повідомляв на своїй сторінці у Facebook.

“Через події на блокпосту в Донецькій області за участю заступника Міністра Олександра Гогілашвілі мною ініційовано перед Прем’єр-міністром України та Урядом питання про проведення дисциплінарного провадження в ході якого мають бути встановлені всі обставини та зроблені висновки. На період дисциплінарного провадження пропонуватиму Уряду відсторонити Олександра Гогілашвілі від займаної посади для чого підписав відповідне подання до Кабінету Міністрів України. Я особисто вивчу всі деталі того, що сталося і прийму відповідні управлінські рішення”, – заявив Монастирський.
Нагадаємо, що у мережі з’явилося відео того, як начебто заступник голови МВС Олександр Гогілашвілі на одному з блокпостів у зоні проведення ООС сперечається із правоохоронцями, які попросили його надати документи для перевірки.
“Я вже три роки заступник міністра. Три роки! І сумно, що ти не знаєш. Тепер ти знаєш, але тепер і я тебе знаю, друже, і тобі це приємно не буде”, – казав на відео чоловік, який представлявся Олександром Гогілашвілі.
Один із правоохоронців пояснив, що йому не показали усі необхідні документи.
“Мені не показали талон. Двері відчинили, але талон не показали”, – сказав правоохоронець.

Інший так само підтвердив, що не бачив посвідчення Гогілашвілі і наголосив, що діє за інструкцією. У відповідь на це чоловік почав лаятися і говорити, що це не правильно, коли підлеглі не знають в обличчя заступника міністра.

“Я не повинен тут гаяти час і пояснювати тобі, що я заступник міністра!.. Що у вас у голові?”, – обурився Гогілашвілі.