Позафракційний нардеп Віталій Купрій хоче, аби президент України Петро Порошенко оголосив війну Росії, розірвав дипломатичні відносини з агресором та припинив транспортне сполучення з РФ.

Відповідний проект пропозиції Купрій зареєстрував у Верховній Раді 21 грудня під №9442.

Зокрема, автор проекту постанови пояснює, що таким чином хоче, аби президент України Петро Порошенко "виконав свої конституційні обов’язки щодо оборони країни та її захисту від іноземного окупанта".

Серед пропозицій Купрія – звернення до міжнародної спільноти з вимогою застосувати до Росії гуманітарне право для звільнення моряків і заборони проходження російських кораблів через Босфор і Дарданелли, від’єднання української енергосистеми від російської та кримінальне переслідування Віктора Медведчука та інших "агентів кремлівських спецслужб".

 Основні положення проекту зводяться до таких пунктів:

Внести у Раду подання про оголошення війни РФ;

Розірвати дипломатичні відносини;

Створити Ставку Верховного Головнокомандувача для організації відсічі країні-агресору;

Звернутися до ООН і країн-учасниць міжнародних конвенцій і договорів про стан війни з Російською Федерацією, вимогою застосування міжнародного гуманітарного права для звільнення українських військовополонених, заборони проходження військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли;

Варто зазначати, що Віце-президент Парламентської асамблеї ради Європи, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв назвав законопроект спамом.

"Я ідіотські витівки серйозно не коментую. Оголосив війну? Нехай іде в наступ, а ми його прикриємо", — відповів нардеп.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Аналогічної позиції дотримується і заступник глави фракції БПП Олексій Гончаренко. Він упевнений, що ініціатива Купрія є звичайним піар-ходом.

"Його тепер можна називати бароном Мюнхгаузеном, а не бароном Купрієм. Законопроект не буде підтриманий парламентом", — пояснив Гончаренко.

Політолог  Петро Олещук, потролив нардепів у своєму пості у фейсбуці зазначивши:

«Нардепи вирішили оголосити війну Росії. Зареєстрували відповідну постанову. І пішли на канікули. І я їх розумію. Ухвалювати такі серйозні речі можна лише після відпочинку»,

А що ви думаєте стосовно такого законопроекту? Діліться судженнями в коментарях!