Росія вивела ударну групу кораблів у Чорне море і вирішили понаглядати за навчаннями НАТО.

Чергують, щоб швидко зреагувати на можливі "нештатні ситуації", заявляють у Міністерстві оборони Російської федерації.

"У призначених районах акваторії Чорного моря організовано чергування розвідувальними кораблями, а також корабельними ударними групами, береговими ракетними комплексами "Бастіон" і "Бал", літаками морської авіації", – сказали військові РФ.

Як відомо, у Чорному морі стартували військово-морські навчання групи фрегатів НАТО "Морський Щит 2019", вони триватимуть від 5 до 13 квітня.

У навчаннях беруть участь 14 румунських військових кораблів, шість кораблів з Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів і Туреччини та 2 200 військових.

Кораблі у регіоні будуть відпрацьовувати бойові завдання і взаємодію.

У призначених районах акваторії Чорного моря організовані чергування розвідувальних кораблів, а також корабельних ударних групи, берегових ракетних комплексів "Бастіон" і "Бал", та літаків морської авіації,– пояснюють російські військові.

У свою чергу, військово-морський експерт Володимир Заблоцький заявив, що збільшення присутність НАТО у Чорному морі, це – прояв підтримки Києва у протистоянні з Москвою.

"Раніше Альянс мав досить хиткі позиції у цьому регіоні. У 2016-му Румунія запропонувала створити Чорноморську флотилію НАТО, яка б постійно дислокувалась там.

Але цю ініціативу не підтримала Болгарія.

Зараз бачимо, що даремно. Якби присутність кораблів НАТО була постійною, РФ би не відчувала такої вседозволеності у Чорному морі і не поводила б себе так нахабно, як зараз.

Але це краще, ніж нічого. Навіть тимчасове перебування військово-морських сил Альянсу є стримувальним фактором для Кремля. На жаль, він не діє постійно. Кораблі можуть перебувати у Чорному морі лише 21 добу. Але НАТО намагається проводити постійну ротацію суден в акваторії. Вони змінюють одне одного.

Хоча сучасне озброєння дозволяє вражати ціль з досить далекої дистанції. Військово-морські сили НАТО можуть влучити в російські навіть з території Середземного моря", – пояснює експерт.

Росіяни розуміють тільки мову сили, наголошує він.

"З ними дуже важко домовлятися. Для ефективної протидії агресії Москви в Чорному та Азовському морях тимчасових заходів недостатньо. Потрібні постійна дислокація військ. Але періодична присутність кораблів Альянсу може певним чином утримувати РФ від погіршення ситуації у регіоні", – додає Володимир Заблоцький.