Участь в інавгураційному саміті Кримської платформи підтвердили вже 32 країни.

Про це повідомив у Фейсбуці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Сьогодні ще одна держава підтвердила участь – тепер 32 учасники. У Вашингтоні на всіх зустрічах теж величезна підтримка Кримської платформі. Все тільки починається”, – написав він.

Кулеба додав, що під час його візиту разом із керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком до Вашингтона на всіх зустрічах висловлювалась “величезна підтримка Кримській платформі”.

Але глава МЗС не став називати цю країну. Учасники “Кримської платформи” будуть оголошені вже з початком саміту, оскільки на них чиниться тиск з боку Російської Федерації, пояснював Кулеба.

Як повідомлялось міністерство закордонних справ заявило, що Росія вимагає від інших країн не брати участі в ініціативі України “Кримська платформа” шляхом тиску, погроз і шантажу.

Кримська платформа – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.

Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде започаткована на інавгураційному саміті, проведення якого заплановане на 2021 рік в Києві.

Відзначимо, Президент Володимир Зеленський нещодавно заявив, що Крим звільниться від окупації, і всі його жителі повернуться додому – питання тільки часу.

Про це він наголосив в ефірі телеканалу “Дім”

“Ті люди, які окупували, вони ніколи не будуть любити Крим так, як любимо його ми. Для тебе ця природа унікальна, для тебе це море – це дитинство, для тебе ці рапани – смачні. Вони не будуть тут. Їх покоління рости тут не будуть. І діти їх тут не перебувають, і вмирати вони за нашу землю не будуть.

Це ніколи не буде російською територією. Просто ніколи. Неможливо це. Та хоч перепишіть історію, хоч всі міста переназвіть. Хоч зітріть історію – неможливо це. Усі вони (кримчани) повернуться до себе додому. Питання часу”, – наголосив глава держави.

Зеленський додав, що люди, які люблять Україну – вони українці, а ті, хто не любить, – просто “гості, мандрівники”, і почуття того, що це “твоя земля, твоя дитинство” прищепити неможливо.