Збройні сили України роблять кроки до зламу системи оборони противника на півдні, звільняючи важливі ділянки фронту на Запорізькому та Мелітопольському напрямках. Таку думку висловив засновник благодійного Фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко сьогодні, 25 серпня.
Як зазначають аналітики ISW, українські війська вже підійшли ближче до другої лінії оборони росіян на заході Запорізької області, розширивши в такий спосіб прорив оборонних рубежів противника в цьому районі.
На практиці це означає черговий крок до зламу досить потужної системи оборони противника на півдні України, каже експерт.
“Ми бачимо, що на те, аби були звільнені дуже важливі ділянки на Мелітопольському, Бердянському напрямках, пішло фактично мало не три місяці. Це неспроста. Питання не тільки в потужній системі оборони противника. Ще ми бачимо, що нам необхідні додаткові можливості щодо систем нанесення ударів. Для того, аби проламувати оборону противника і в перспективі після того, як це буде зроблено з виходом, скажімо, на оперативні простори, вводити оперативного або вже стратегічного рівня резерви. І щоб це здійснювати, Сили оборони України зараз послідовно, у важких боях здійснюють це завдання”, — зазначив Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ
Він також звернув увагу на те, що другу лінію оборони російських окупантів оцінюють по-різному. Можливо, там не такий ступінь замінованості.
“Тут є особливість, що все одно вони залишають коридори, якими самі проходили і підтримували з другої лінії першу. Тобто резерви артилерійські, протитанкові, живої сили противника на другій лінії були використані під час ведення боїв за ділянки першої лінії для того, щоб підтримувати свою першу лінію. Ворогом, мається на увазі. І тому з цього погляду, можливо, є певні ділянки, які, безумовно, використовують Сили оборони України”, — сказав гість ефіру.
При цьому Романенко нагадав, що росіяни готувалися до наступу ЗСУ, зміцнюючи не тільки першу лінію оборони.
“Там є вибухові і невибухові перепони, протитанкові рови тощо. Тобто вони готувалися, і готувалися не тільки на першій лінії. Я до того, що ілюзії щодо прорватися легко і просто тут бути не повинно”, — доповнив експерт.
Дуже важливо, каже Романенко, щоб обіцяні поставки озброєнь від союзників були вчасно завершені і таким чином Сили оборони змогли посилити свій потенціал.
“Генштаб ЗСУ відпрацьовує підходи, пов’язані з тим, де і як знайти слабке місце в обороні ворога, де б зосередитися на нанесенні ударів і на подальшому веденні резервів”, — сказав експерт.
Романенко вважає, що наступний місяць буде місяцем відповідальних рішень Генштабу ЗСУ.
“Бої тривають, події розвиваються дуже динамічно. І, загалом, наступний місяць — це місяць відповідальних рішень нашого Генерального штабу щодо задіяння як сили нанесення ударів, так можливо, і введення в дію резервів, які ми спільно з союзниками готували весь цей час. Стратегічних резервів маю на увазі”, — резюмував Романенко.
Українські військові мають успіхи на Запорізькому напрямку. Підрозділи Сил оборони вже зайшли в Роботине після цікавих маневрів. На цій ділянці вдалося здійснити одразу три точки навантаження на оборону окупантів, чого вони не очікували.
ЗСУ до другої лінії оборони ворога на цьому напрямку. Ворог ймовірно, має досить обмежену присутність у населеному пункті. Аналітики не зафіксували прибуття жодних нових російських з’єднань чи частин на захід Запорізької області, окрім бічного перекидання ворожих частин 7-ї дивізії ВДВ та прибуття елементів батальйону «Ахмат-південь» у серпні.
Якщо наші військові просунуться ще на кілька кілометрів на південь, то зможуть дістати артилерією до Токмака. У режимі «сірої зони» противник намагається втримати західну та південно-західну частину.