Ситуація, яка наразі в Курській та Білгородській областях рф допомогли стабілізувати лінію бойового зіткнення в Україні, зокрема на Куп’янському напрямку.
Про це розповів військовий аналітик, координатор групи «Інформаційний спротив», полковник запасу ЗСУ Костянтин Машовець.
За словами експерта, командування угруповання військ «Захід» окупантів, якому підпорядковується все так зване «угруповання прикриття кордону» у складі УВ «Бєлгород», УВ «Курськ» та УВ «Брянськ», було змушене реагувати на операції російських добровольців, які воюють проти путінського режиму.
«За моєю інформацією, частину сил і засобів (в першу чергу зі складу 1-ї ТА та 11-го АК) було переміщено до Білгородської обл. рф… з метою «блокування районів проникнення диверсантів», що, у свою чергу, суттєво вплинуло на події, що відбуваються безпосередньо на Куп’янському напрямі», — розповів Костянтин Машовець.
В результаті противнику не вдалося ні взяти Синьківку, ні суттєво просунутися вздовж дороги Куп’янськ – Сватове у північно-західному напрямку.
Військовий аналітик наголосив, що це змусило командування УВ «Захід» сконцентруватися на Лиманському напрямку.
«Одночасне ведення активних наступальних дій відразу на двох, досить віддалених напрямках, в умовах необхідності ще й до того реагувати на якихось «диверсантів у Білгородській» обл.» дали свої результати…», – додав оглядач.
Проте, все таки, на Лимано-Куп’янському напрямку лишається угрупування російських військ та вони можуть продовжувати штурми.
Про це розповів речник бригади «Сталевий Кордон» Іван Шевцов.
«Лишається те ж угрупування військ, близько 100 тисяч військових, велика кількість техніки. Росіяни проводили тут активні дії, щоб захопити Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий та вийти на рубіж лівого берега річки Оскіл. Дедлайн був 15 березня, щоб показати якісь результати перед виборами президента в Російській Федерації. На жоден клаптик вони не просунулися, але від своїх намірів не відмовилися. Очікуємо продовження тих самих дій», — розказав Шевцов.
Протягом 2024 році на ділянці, яку тримає бригада, зупиняли дві спроби прориву ДРГ, каже речник.
«Головна ціль ДРГ — знищення інфраструктури, підривні роботи. На нашій ділянці проводимо усі заходи, щоб цього не допустити», — наголосив він.
Раніше також повідомлялось, що метою російських окупаційних військ є не Куп’янськ-Вузловий Харківської області, а можливість виходу у фланг українського угруповання, зосередженого в Донецькій області.
Про це заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“Тобто прорив далі — на Ізюм. І з Ізюма вже безпосередній тиск на Слов’янськ і Краматорськ. Тобто, відтворення подій 2022 року, коли Ізюмське угруповання противника було найчисельнішим і найбоєздатнішим, і завданням якого якраз і був прорив у район Слов’янська і Краматорська”, — сказав він.
Таким чином, як пояснив аналітик, російські окупанти намагаються атакувати позиції Збройних сил України у напрямку Слов’янськ – Краматорськ із двох флангів.
“Це прорив по Авдіївському напрямку і флангове охоплення позицій ЗСУ. Спроба, тому що ситуація на Куп’янському напрямку хоч і важка, але стабільна. Це з боку Куп’янська з подальшим виходом на Ізюм”, — каже Снєгирьов.
Нагадаємо, раніше Снєгирьов заявив, що російські окупанти намагаються використати тактичну ініціативу в районі тимчасово захопленого міста Авдіївки для подальшого просування вглиб українських територій. Їхнє основне завдання — до травня взяти під повний контроль територію Донецької області.