Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт чотирьом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметову, Енверу Мамутову, Зеврі Абсеітову і Рустему Абільтарову до 12 квітня.

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, передає Корупція.Інфо

"Термін утримання під вартою чотирьом хлопцям з Бахчисарая продовжили до 12 квітня. Двох з них просто не доставили: Меметова і мого підзахисного Мамутова. Так як вони знаходяться на примусовому психіатричному стаціонарі. В порушення чинного законодавства їх все одно не доставили. Інші двоє (Зеврі Абсеітов і Рустем Абільтаров – ред.) утримувалися в порушення конвенції в залі судового засідання в "клітці", – розповів Курбедінов.

За словами адвоката, засідання проходило в маленькому залі і туди не пустили частину слухачів.

"Я особисто бачив, як з цього приводу слухачі склали в будівлі суду скарги. Я думаю вони будуть звертатися на ім'я голів і в інші інстанції з приводу того, що їх, як слухачів, не пустили", – повідомив він.

Курбенідов додав, що за цим рішенням суду буде подаватися апеляція, так як воно "нічим не обґрунтоване".

Як відомо, 12 травня 2016 року в окупованому РФ Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків в будинках мусульман, а також в місцевому кафе.

В результаті були затримані четверо бахчисарайців.

ФСБ Криму підозрює їх в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Росії терористичною.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

У грудні 2016 року координатор об'єднання "Кримська солідарність" Абдурешит Джеппаров повідомив, що кримські політв'язні, обвинувачені у "справі Хізб ут-Тахрір", піддаються активному моральному і фізичному тиску з боку співробітників ФСБ.