Олещук: Ахметов зробив хибну ставку не на користь України і програв усе 
Олещук: Ахметов зробив хибну ставку не на користь України і програв усе 

У конфлікті на Донбасі олігарх Рінат Ахметов не підтримав Україну і через це втратив свій вплив та могутню бізнес-імперію.

"Роль Ріната Ахметова в новітній історії нашої держави серйозно переоцінюють. Ще 5 років тому всі вважали, що він – господар України, всесильний цар і бог. Але 2014 рік показав його істинну владу. Тоді він спробував зіграти у власну гру на тлі вторгнення Росії на Донбас і за великим рахунком усе програв.

Ахметівський Донбас загинув безповоротно. Не зробивши впевнену ставку на користь України у визначальний момент, Ахметов перекреслив усі свої досягнення", – сказав Олещук.

Війна на Донбасі зруйнувала серце бізнес-імперії Ахметова, і вплив олігарха в країні зараз нівельований, вважає політолог.

"Приклад Ріната Ахметова чудово ілюструє, якою безпорадною, несамостійною, недалекоглядною була еліта, що правила країною протягом останніх десятиліть. За великим рахунком, це – випадкова людина, яку в 1990-х роках винесло нагору внаслідок певних ситуативних розкладів. Але він виявився неготовим відповісти на виклик відповідно до його статусу в довоєнному Донбасі.

Ахметов остерігся стати на захист України, вирішив почекати, подивитися, як воно буде. І загалом стратегічно програв. Можливо, в тактичному масштабі його поразка не є такою очевидною, але агонія Ахметова є безповоротною", – вважає Олещук.