ba58b09ff17dc47da72a45e666c4b75d

У ГПУ пояснюють, що подання про зняття з Онищенко недоторканності буде винесено на голосування, навіть якщо депутат не повернеться в Україну.

Народного депутата Олександра Онищенко можуть судити заочно. Про це повідомив перший заступник генерального прокурора Дмитро Сторожук в ефірі телеканалу 112, передає Корупція Інфо.

Сторожук сподівається, що подання про зняття недоторканності з нардепи розглянуть в найближчі дні наступного пленарного тижня. "Затягувати з цим питанням не можна", – зазначив представник ГПУ.

Згідно із процедурою, в Онищенко є п'ять днів на представлення своєї позиції. Протягом 20 днів має пройти засідання відповідного комітету парламенту, і потім питання про зняття недоторканності винесуть на голосування.

"Якщо депутат не повернеться в Україну, то уявлення все одно буде винесено у зал парламенту. У цьому випадку буде застосовано механізм заочного засудження та екстрадиції", – пояснив Сторожук.

У Національному антикорупційному бюро України підтвердили, що народний депутат групи Воля народу Олександр Онищенко знаходиться за межами України. 14 червня він полетів в Ніццу і не повертався.

Нагадаємо, 15 червня детективи НАБУ провели обшуки в приміщеннях фірм, які фігурують у розслідуванні по справі Украгаздобычи. Глава НАБУ Артем Ситник заявив, що затримано 10 осіб. Глава САП Назар Холодницький Онищенко назвав організатором схеми.

Сам Онищенко заявляв, що обшуки проходили в його депутатській приймальні.