Опалювальний сезон в Україні в цьому році має розпочатися без будь-яких змін, 15 жовтня, саме цю дату затвердив Кабінет міністрів.
Але ось остаточне рішення про фактичну подачу тепла в батареї буде приймати місцева влада. Так, рішення про початок опалювального сезону приймається після того, як температура повітря опуститься до +8 і нижче градусів і утримуватиметься протягом трьох діб поспіль.
Школи, дитячі садки та лікарні підключаються до тепла за індивідуальними заявками.
І якщо опалювальний сезон обіцяє початися вчасно, українці все ж можуть отримати менше тепла. Все через те, що в країні в зношеному стані знаходиться більш 70% тепломереж. Тільки в Києві на їх оновлення необхідно витратити більше $ 4 млрд.
Це призведе до того, що аварій і розкопок у дворах з першими морозами не уникнути.
Але в столиці назріває й інша проблема з опаленням – до кінця ще не врегулювали актуальне питання розрахунків за газ, одержуваний для виробництва тепла.
Вже підраховано, що для забезпечення опалювального сезону до 1 листопада в підземних газових сховищах має бути накопичено 17 млрд куб. м газу і ще 2,6 млн т вугілля. Як запевняють експерти, сховища поповнюються. А якщо виправдаються прогнози про найтеплішу зиму за останні 100 років, то вдасться навіть заощадити.
Популярное: Массовые проверки и огромные штрафы: как будут наказывать украинцев уже с октября
Що ж стосується боржників за опалення, то і їх без тепла не залишать. Адже згідно із законом, позбавити опалення навіть за величезні борги споживача не можна.
Але ризики все ж існують. Все через борги постачальника «Нафтогазу», які можуть спричинити за собою перебої з теплом. Кияни вже зіткнулися з подібним у минулому році. Тоді «Київтрансгаз» повністю зупинив газопостачання столичної ТЕЦ-6, яка забезпечує теплоенергією (гарячою водою та опаленням взимку) Оболонь, Троєщину, Райдужний і Воскресенський масиви.
Без опалення киян залишили через накопичені борги за послуги теплопостачання (опалення та гаряче водопостачання). Аналогічні проблеми можуть виникнути в Україні і під час майбутнього опалювального сезону.