Національний банк України заявив про плани навчити українців обходитися без готівкових коштів і без банківських карт, передає Корупція.Інфо

Йдеться намір НБУ дозволити клієнтам користуватися грошима на банківських рахунках без використання платіжних карт міжнародних платіжних систем. Про це заявив глава НБУ Яків Смолій, зазначивши при цьому, що банкам доведеться інвестувати в розвиток таких систем.

“Існують європейські директиви, що говорять, що клієнт може сам вказати банку, яким сервісам він хоче надати доступ до свого рахунку. Без карток. Ми зараз працюємо над впровадженням цих технологій, вже виробили концепцію”, – розповів глава НБУ Яків Смолій.

За словами Якова Смолія, банкам доведеться інвестувати в розвиток таких систем.

“Технології вашого банку і НБУ будуть гарантувати вам можливість дистанційного доступу до рахунку і безпеку транзакції з використанням цих безкарткових технологій (в режимі 24/7, миттєво і гарантовано)”, – розповів глава центробанку.

Яків Смолій додав, що в рамках модернізації платіжного простору передбачається перехід на міжнародний стандарт визначення рахунків IBAN.

Розвиток альтернативної інфраструктури має сприяти функціональній і ціновій конкуренції, появі нових гравців і послуг, вважають в НБУ.

“Ця нова технологія не використовує процесинг взагалі. Вона спирається на вже існуючу систему електронних платежів НБУ (СЕП. – Ред.) і банківських операційних систем. Ви з використанням дистанційних каналів, мобільного телефону або комп’ютера, через Інтернет будете ініціювати платіж зі свого рахунку. Він від вашого банку піде через систему електронних платежів НБУ до іншого банку і до рахунку одержувача. Без використання карткових процесингів”, – пояснив подробиці технології Яків Смолій.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Єдине, що у банків мусить бути цілодобовий режим функціонування цих систем, і він має забезпечити миттєву швидкість транзакцій в режимі онлайн.