Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вимагає від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) прискорити процес укладення договорів з медичними установами, які повинні бути дофінансувати. За його словами, в країні 332 медустанови опинилися на межі існування.

Про це він заявив в ході щоденного брифінгу, відео оприлюднено в Facebook.

“Зараз я вимагаю від НСЗУ якомога швидше укласти ці договори, дано відповідне доручення, вже проведено кілька нарад для того, щоб якомога швидше наші лікарні отримали ці кошти, щоб припинилися звільнення наших медпрацівників”, – сказав Степанов.

Міністр охорони здоров’я додав, що в результаті другого етапу медичної реформи деякі медустанови мають дефіцит коштів у порівнянні з попереднім роком. За його словами, на даний момент в Україні 332 медичних установ опинилися на межі існування і мають дефіцит державного фінансування більше 50%.

“Це і районні лікарні, і психіатричні лікарні, це лікарні, які лікують туберкульоз. Це інфекційні лікарні, близько 15 інфекційних лікарень, які потребують дофінансування. Це дитячі лікарні. Тобто це така палітра всіх без винятку видів лікарень”, – додав він .