Прес-секретар представника України в Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Леоніда Кучми Дарка Оліфер розповіла, як пройшла остання в 2019 році зустріч учасників групи в Мінську, подаючи слова екс-президента України.

Як написала Оліфер в Facebook, тристороння контактна група заявила “про свою повну відданість” реалізації режиму припинення вогню. Також сторони ґрунтовно обговорили тему обміну полоненими.

При цьому вони доклали значних зусиль, щоб сприяти звільненню та обміну людьми до кінця року:

Подаємо її слова в оригіналі:

Вчора українська делегація прибула в Мінськ з чітким розумінням щодо необхідності реалізації домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі 9 грудня 2019. А саме:

– повний та всеосяжний режим припинення вогню, який має бути запроваджено до кінця 2019 року,

– взаємне звільнення утримуваних осіб, повний і безумовний допуск міжнародних організацій, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, до всіх осіб, незаконно утримуваних в ОРДЛО,

– узгодження трьох ділянок з гуманітарною метою,

– надання доступу СММ ОБСЄ до всієї неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону в режимі 24/7,

– забезпечення роботи КПВВ Золоте.

Тристороння контактна група за участі представників окремих районів Донецької та Луганської областей України, з урахуванням рекомендацій, відображених у спільно погоджених підсумках паризького саміту Нормандського формату, у відповідності зі своєю заявою від 17 липня 2019 р., повторно заявляє про свою повну відданість повній та всеохоплюючій реалізації режиму припинення вогню, підкріпленого виконанням всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню.

Сторони дуже грунтовно обговорювали і питання обміну утримуваними. Вони доклали значних зусиль, щоб сприяти звільненню та обміну осіб, які утримуються в зв’язку з конфліктом, до кінця року, і тим самим втілити в життя рішення Нормандського саміту з цього питання.

Сьогоднішнє засідання ТКГ в Мінську було останнім в році, що минає. В рамках роботи Тристоронньої контактної групи в 2019 році вдалося вдвічі зменшити кількість обстрілів на Донбасі; зменшити застосування артилерії, мінометів, танків; досягнуто домовленостей щодо розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської, Золотого, Петрівського; відновлено міст біля КПВВ Станиця Луганська; розпочато обговорення питання повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО; забезпечується робота інфраструктури життєдіяльності Донбасу, якої потребують мирні мешканці по обидві сторони лінії зіткнення.

Тристороння контактна група висловила вдячність Мартіну Сайдіку за його конструктивну роботу спеціального представника діючого глави ОБСЄ в ТКГ та привітала Хайді Грау із початком її каденції на цій посаді.

Окремі слова подяки українська сторона висловила на адресу Республіки Білорусь, яка надає майданчик для роботи Тристоронньої контактної групи.