У листопаді 2023 року, Збройним силам вдалося встановити плацдарм на лівому березі Херсонщини. Наші так активно дожимають ворога, що, схоже, ми скоро почуємо хороші новини з цього напряму, а то й жести доброї волі.

Наталія Гуменюк розповіла про необхідні кроки для розширення плацдарму та виведення ворога з українських територій аж до Криму та подалі в «море».

Наявність недоліків у системі переправ в областях, де розташовані позиції Збройних сил України на лівому березі Дніпра, представляє значущу трудність для розширення плацдарму, підвищення ефективності та виведення противника з зайнятих територій. Наталія Гуменюк, представниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня, висвітлила способи подолання цієї ситуації на користь українських військових.

За словами Гуменюк, для просування уперед на лівобережжі Херсонщини Сили оборони потребують далекобійну зброю.

Коли у нас є така широченна перепона, як ріка Дніпро, нам потрібна далекобійна зброя. Та зброя, яка на великій відстані, здатна забезпечувати отой, образно кажучи, «великий купол», який захистить підрозділи, що перебувають на відстані досяжності ворожої артилерії, – пояснила Гуменюк.

Полковник підкреслила, що успіх ЗСУ на лівому березі залежить від майстерності застосування такої зброї.

Далекобійна зброя – це перспективна зброя для просування наших військ і для можливості відкидання ворога, – наголосила військова.

Гуменюк зазначила, що Україна неодноразово говорила про це своїм західних партнерам, ще за часів звільнення правого берега. Полковник нагадала, що результативні удари на великих відстанях у Криму аж до Керчі суттєво впливають на логістику, забезпечення і морально-психологічний стан ворога.

Крім того, очільниця пресцентру вказала на надзвичайний потенціал контрбатарейної боротьби, яку щодня ведуть артилерійські підрозділи. Артилерія забезпечує просування піхоти.

«Робота артилерії і робота авіації дозволить нам відкинути ворога на таку відстань, щоб просуватися уперед без значних втрат», – заявила полковник.

Відомо, станом на 18 грудня українські військові надалі утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, ведуть там контрбатарейну боротьбу, завдають вогневе ураження по тилах ворога.

Зауважимо, Сили оборони намагаються створити умови для проведення операцій на лівому (східному) березі Дніпра. Так, удари українських безпілотників сильно придушили російську далекобійну артилерію на лівобережжі. Саме New York Times опублікувала серію інтерв’ю з українськими військовими, які перебувають на східному березі та вздовж річки Дніпро. В одному з них командир українського полку заявив, що удари українських безпілотників сильно придушили російську далекобійну артилерію на східному березі за останні місяці.

Водночас речниця об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня в ефірі телемарафону розповіла, що у ворога там потужний потенціал наземної техніки. Крім цього, вони досить активно використовують авіацію.

Як тільки їм дозволяє погода, вони негайно підіймаються у повітря і застосовують керовані бомби. Зараз погода інакша, тому ворог рідше використовує керовані бомби, але доволі часто влаштовує обстріли з гармат, систем залпового вогню та танків, – відзначила Гуменюк.

Водночас нищення техніки відбувається, однак і обстріли не припиняються. За словами речниці, це говорить про те, що знищуючи техніку, ми спонукаємо їх шукати нові способи ураження.