У Міністерстві внутрішніх справ нагадують про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах. Такі порушення поліція кваліфікуватиме як підкуп виборця.

"Хочемо нагадати всім учасникам виборчого процесу, що виборче законодавство не передбачає додаткової оплати членам комісій поза державним бюджетом. Не передбачає, що є право виплати грошей спостерігачам та агітаторам під час виборчої кампанії.

Спроби здійснити такі платежі ми оцінюватимемо і кваліфікуватимемо за ст. 160 КК – підкуп виборця", – сказав радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, пише "Інтерфакс-Україна"

Порушенням законодавства буде і укладання трудових угод для агітаторів.Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Законне фінансування виборчої кампанії – лише з держбюджету або виборчого фонду у безготівковій формі.

"Якщо людина готівкою отримує будь-які кошти за будь-які послуги – це вже незаконно. У безготівковій формі мають право оплачуватися послуги і товари, виготовлення продукції, оформлення візуальної реклами, на радіо або в газетах", – пояснили у МВС.

Стаття 160 ККУ передбачає покарання від штрафу 1700-5100 грн до позбавлення волі до 7 років.