Наразі на Донбасі триває позиційна війна – окупанти намацують наші слабкі місця, а ми їхні.

Про це в одному з інтерв’ю сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

На жаль, загалом по фронту російські війська наступають. За словами речника, ЗСУ не копіюють тактику окупантів і не кидають штурм за штурмом особовий склад.

Наразі українські військові зосереджені на тому, щоб вибивати противника. Потужно працює артилерія, ракетні війська, авіація та високоточна зброя.

Ми б’ємо по їхніх штабах, складах, скупченнях техніки та особового складу. Щодоби росіяни зазнають шалених втрат. ЗСУ тиснуть їх розумно, не втрачаючи масово особовий склад,
– зазначає Череватий.

Командування тримає руку на пульсі, і невеликий відступ можливий лише задля того, щоб зберегти життя військових, коли вже немає за що триматися. Мікроперемоги росіян є пірровими, глобально вони зазнають невдач. Зусилля й втрати – абсолютно неадекватні.

Відомо, що невелика частина Куп’янського району залишається під окупацією, по річці Оскіл проходить лінія розмежування. Однак звільняти цю ділянку наразі не вигідно. Як відзначає Череватий, Східний фронт характерний тим, що три області межують з Росією. На двох з них взагалі було створено квазіреспубліки, які слугували плацдармом для підготовки наступу на Україну.

Коли ми зберемо повноцінні резерви, доозброїмося потужною технікою, в першу чергу засобами ураження та штурмових дій – це займе лічені години. Але це буде у рамках великої операції, сенсу втрачати сили на невелику ділянку зараз немає,
– говорить речник Східного угруповання військ ЗСУ.

З’явилася інформація, що росіяни перекидають свої війська з Херсонщини на Донеччину. Череватий зауважує, що наразі масово цього не можна підтвердити, враховуючи погодні умови та відстань до Донеччини та Луганщини. До того ж це потрібно приховувати від нас.

Спостерігаємо за процесом. Коли ми побачимо велике скупчення ворога – завдаватимемо ударів по них, адже не збираємося давати можливість з комфортом розгортати велике угрупування військ проти нас. Це б порушило усю логіку війни,
– підсумував Сергій Чреватий.

Додамо, що незважаючи на найжорстокіші обстріли позицій ЗСУ та спроби наступів на більшості дільниць, у стані ворога йдуть розмови про те, як би не втратити сухопутний коридор до Криму. При цьому в процесі обговорення можливого настання ЗСУ в Запорізькій області або з боку Волновахи російські військові вважають, що краще здати Луганську область, ніж втратити сухопутний коридор до Криму. Якщо ЗСУ переріжуть дорогу, то утримати Крим буде майже неможливо! Про це повідомляє Телеграм-канал “Вольнодумец”

Від партизанських груп канал отримав доповнення до інформації про те, що окупанти потихеньку готують до вивезення майно та документацію із захоплених територій до Росії, оскільки не впевнені, що російські війська утримають територію Донецької області. Зокрема, йдеться про південний напрямок Донецької області.

Раніше там був один монополіст, який керував усіма землями півдня: Тельманівський, Новоазовський, Мангуський, Володарський, Волноваський райони.

Так ось, після захоплення українських земель з 24.02 лютого росіяни замість Harvest створили свою керуючу компанію. Днів 10 тому керівництво цієї компанії оголосило працівникам, що з 1 грудня всі вони будуть звільнені, оскільки компанія припиняє свою діяльність.

Все це свідчить, що противник не впевнений у своїх силах і як справжній нащадок ординців прагнути хоч щось забрати собі. Тікати треба буде без нічого і це буде вже скоро! – підсумував “Вольнодумец”.