Протягом 2021 року в Україні передбачено п’ять етапів перерахунку пенсійних виплат. Про це в суботу, 20 грудня, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляють УНН.

За словами чиновниці, заплановані дві індексації виплат, а також три перерахунки пенсії. Перша зміна пов’язана з підвищенням пенсії для людей, яким виповнилося 65 років і які мають повний стаж. Розмір мінімальної пенсії в наступному році складе 2400 грн (зараз така виплата становить 2000 грн).

У квітні пенсії автоматично перерахують працюючим пенсіонерам. На липень заплановано перегляд виплат для людей, яким виповнилося 75 років (їм індексують пенсії на 400 грн).

Також протягом року (липень і грудень) буде два перерахунки мінімальних пенсій у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму.

Відзначимо, що як повідомляє видання “Ліга.нет” Верховна Рада прийняла в другому читанні закон “Про державний бюджет України на 2021 рік”. Загальний бюджет на соціальні витрати становить 311,3 млрд грн (в 2020 – 313,2 млрд).

Основні параметри “соціалки” заплановані такими:

Скорочення субсидій. Витрати на субсидії і пільги складуть 36 млрд грн, що на 1,5% менше, ніж було в 2020 році. Міністр фінансів Сергій Марченко пояснював, що скорочення зумовлене підвищенням мінімальної заробітної плати.

Збільшення прожиткового мінімуму. З 1 січня прожитковий мінімум складе 2189 грн, з 1 липня – 2294 грн, з 1 грудня – 2393 грн.

Додатково уряд заклав нові показники розрахунку окладів прожиткового мінімуму деяких професій, а саме для:

  • працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня 2021 року – 2102 грн;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами: з 1 січня 2021 року – 2102 грн;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня 2021 року – 1600 грн.

Скорочення фінансування Пенсійного фонду. Спочатку проект держбюджету передбачав бюджет ПФ на рівні 203 млрд грн, але до другого читання загальну суму дотацій вирішено було скоротити до 195 млрд грн.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що незважаючи на передбачені скорочення фінансування ПФУ, Кабінет міністрів не має наміру скорочувати пенсійні виплати.