Союзники по НАТО змирилися з необхідністю вести переговори з Росією, незважаючи на неможливість виконання багатьох вимог Москви щодо Альянсу. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Financial Times.

Представники західних оборонних відомств хочуть уникнути прямої відмови від пропозицій Кремля, прагнучи знайти галузі для взаємної згоди і заспокоїти ситуацію, при якій понад 100 тис. російських військовослужбовців зібралися на кордонах (України — ред.), — пише видання.

Наголошується, що представники Заходу в приватному порядку відкинули майже всі вимоги Росії про “гарантії” як неправдоподібні, ненадійні і такі, що суперечать договорам, укладеним після закінчення “холодної війни”.

Однак вони визнають, що закриття дверей для пропозиції Москви може погіршити ситуацію, пише FT. За даними видання, вони вважають, що ці пропозиції – “шанс для діалогу поряд з погрозами санкцій, якщо Москва зробить кроки, щоб поставити під загрозу Україну”. Переконати Росію відмовитися від нарощування військової потужності на кордоні з Україною — яку, за попередженням американської розвідки, та може використовувати для вторгнення, — це основна мета НАТО.

Але оскільки альянс виключає будь-які поступки, які можуть вплинути на безпеку його членів або суверенітет України, чиновники кажуть, що буде важко знайти галузі, де можливі детальні переговори, зазначає видання.

Проблема тут в тому, що якщо ви просто скажете „ні” (вимогам Москви — ред. FT), у вас не буде місця для розмов, — сказав виданню високопоставлений дипломат НАТО, додавши, що країни-члени НАТО і ЄС обговорювали, як реагувати.

Джерела повідомили Financial Times, що поки немає єдиної думки щодо того, як будуть проходити переговори або хто буде в них брати участь. Повідомляється, що західні дипломати не хочуть, щоб Росія визначала умови будь-якої взаємодії, тому переговори почнуться тільки після того, як НАТО і США узгоджують свої власні пропозиції по Москві.

Ми обговоримо ті пропозиції, які зараз лежать на столі. З усіма нашими партнерами в ЄС і НАТО, – сказала прес-секретар Міністерства закордонних справ Німеччини Андреа Зассе.

Згідно із заявою в понеділок, міністри оборони північних і Балтійських країн одностайно відкинули вимоги Росії. Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, який виклав у п’ятницю вимоги Росії, заявив у понеділок, що Москва поки не отримала відповіді від США.