Звісно, що 2020 рік став переламним через пандемію. Більшості людей у світі довелося пристосовуватися до нових карантинних умов.
Такими словами почала свою публікацію для видання ” Гордон” українська юристка, експертка-кримінологиня Анна Маляр.
Далі прямим текстом:
Та попри глобальні виклики в Україні триває зміцнення і розвиток громадянського суспільства. Карантин не завадив українцям виступити проти ідеї створення консультативної ради із представниками тимчасово окупованих районів України. Активна позиція суспільства не дала шансів Кремлю реалізувати план створення перемовного майданчика з контрольованими Росією сепаратистами.
У 2020 році згуртувалися підприємці і декілька разів протягом року збиралися під стінами Верховної Ради, робили спільні заяви, виступали в медіа. І ролі цієї активності не можна применшувати, адже законопроєкт про фіскалізацію ФОП відтермінували, а президент України створив консультативно-дорадчу раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва для встановлення діалогу та пошуку спільних рішень із ФОПівцями.
Уперше почала активізуватися медична спільнота, заявляти про права лікарів та говорити правду про те, що відбувається у медичній сфері. Якщо раніше це були поодинокі голоси відомих лікарів, то в цьому році медики кілька разів у різних містах України – Київ, Харків, Львів – виходили на протести. Ситуація з COVID-19 підштовхнула багатьох лікарів до публічності, і їхній голос стало чути.
Для мене 2020-й став першим роком із 2014-го, коли не довелося в ефірах та на публічних заходах сперечатися на тему – агресор Росія чи ні, оскільки цей факт визнали навіть апологети “русского мира” в Україні та відверто проросійські депутати. Знадобилося сім років, аби в публічному просторі України зникла дискусія із приводу того, що, за нормами міжнародного права, анексія та окупація частини території суверенної держави – це і є війна.