Ключова подія вчорашнього дня – зустріч у Білому Домі Зеленського з Байденом. Багато говорить одна деталь – перемовини тривали вдвічі довше, ніж було заплановано, аж дві години. Варто зазначити, для порівняння, зустріч президентів Порошенко і Трампа у червні 2017 році тривала всього 20 хвилин.

Про це пише політолог Володимир Фесенко у своєму Фейсбук.

За його словами, «це означає, що обидві сторони були зацікавлені у змістовному обговоренні всього комплексу двосторонніх відносин – від безпекових тем до тематики реформ в Україні. Судячи з оцінок Зеленського розмова була відвертою, і по деяких питаннях сторони, скоріше за все (це моє припущення), мали дещо різні оцінки. Але спільних позицій набагато більше. Головне, що обидві сторони зацікавлені в подальшому розвитку стратегічного партнерства, про що свідчить і спільна заява про стратегічне партнерство двох країн».

Окрім того, Фесенко підкреслює, що сам термін «стратегічне партнерство» постійно лунає і фіксується у всіх підписаних документах. І про результативність візиту Зеленського можна судити з реакції Кремля, адже у них, наголошує пан Володимир, це викликало роздратування.

Далі він додає, що у другий день візиту відбулася і ціла низка інших важливих заходів: зустріч з представниками ділових кіл США, зустріч з членами Українського кокусу (групи підтримки) в Конгресі Сполучених Штатів Америки.

«Розвиток активних контактів з американським бізнесом – одна з цілей цього візиту, яка буде, зокрема, реалізовуватись і в його каліфорнійській частині. Дуже важливою була і зустріч з конгресменами. Хоча б тому, що багато обговорювалась конспірологічна тема про те, що візит Зеленського до Вашингтону був спеціально призначений на дату, коли Конгресс США буде на канікулах», – написав політолог.

Він зазначає, що не дивлячись на це, «друзям України в Конгресі США це не завадило перервати свої відпустки і зустрітися з Президентом України».

Окрім того, це засвідчує, що Україна продовжує мати двопартійну підтримку в Конгресі США, зокрема і в протидії проекту «Північний потік – 2».

«Показово, що Президент Зеленський на цій зустрічі наголосив, що «Санкційний тиск на цей проект має бути збережений. Лише санкції США щодо «Північного потоку – 2» можуть стимулювати РФ до домовленостей та їх дотримання»», – зазначає Фесенко.

До слова, про Спільну заяву щодо стратегічного партнерства України і США. Це дуже змістовний і комплексний документ, який охоплює всі основні напрями двосторонньої стратегічної співпраці. Вважає Фесенко – політолог визначив пріоритетні напрямки.

«Пріоритет номер один – безпека та оборона, і особливо протидія російській агресії. Визначені конкретні напрями і форми співпраці у цій сфері», – написав він.

Окрім того, вже традиційно для США одним з головних пріоритетів є демократія, правосуддя та права людини, особливо реформування судової системи та боротьба з корупцією.

Третій ключовий пріоритет – енергетична безпека і клімат.

Ще два пріоритетних напрями співпраці – економічне зростання, а також протидія пандемії та гуманітарна допомога.

«Сам факт такої спільної заяви з достатньо конкретним змістом вже є одним з вагомих результатів візиту Президента Зеленського до США. Але одночасно це і програма співпраці України і США на найближче майбутнє», – вважає політолог.