Сьогодні у Верховній Раді повідомили, що у  першому читані було проголосовано за законопроект № 9419-1, який повертає обов’язок політичних партій подавати фінансову звітність.

«Серед рішень, які сьогодні прийняла Рада, хотів би відзначити нашу роботу з відновлення антикорупційної інфраструктури на всіх рівнях.» – зазначив Давид Арахамія у своєму телеграм-каналі.

Нардеп зазначив, що на попередньому засіданні, було пройдено перше читання законопроекту, щодо відновлення електронного декларування для чиновників і депутатів.

«Для нас важливо повернути інструменти антикорупційного контролю саме зараз і показати, що навіть під час війни Україна – відкрита, демократична держава. І дати зрозуміти усім, що війна нікому нічого не спише.» – зазначив нардеп.

Рух «Чесно» зазначив, що всього підтримали це рішення 291 депутат. Найбільший відсоток підтримки у фракції «Слуга народу» – 85%. «Довіра» та ПЗЖМ дали майже однаковий відсоток голосів, відповідно 78% і 77%. «Голос» – 50%, ЄС – 48%, Відновлення України – 47%, «За майбутнє» – 47%. Найменший відсоток голосів дала «Батьківщина» (42%).

Стало відомо, що ініціативу розглянуть за пришвидшеною процедурою. Правки до законопроєкту, прийняття якого є однією з вимог міжнародних партнерів, можна буде подати протягом одного тижня.

«Парламент зробив важливий крок до відновлення звітування партій. Прозорі фінанси партій – це не лише вимоги міжнародних партнерів, але й запит громадян. Ми очікуємо, що звіти будуть подані уже до нового року», – коментує віцеспікер і один зі співавторів законодавчої ініціативи Олександр Корнієнко.

Рух «Чесно» вважає голосування за законопроєкт маркерним. Як зазначили в організації, аналітики детально вивчать дані про поіменне голосування на сайті Верховної Ради і проінформують громадськість, хто не підтримав рішення відновлення партійного звітування.

Як зазначають в організації, з огляду на те, що суди заборонили майже 20 проросійських партій, про їхнє фінансування вже не вийде дізнатися.