Військовий експерт Олег Жданов оцінив один із запропонованих варіантів звільнення південного сходу України від російських окупантів, який пов’язаний із контрнаступом ЗСУ у бік Мелітополя.

Варіант полягає у тому, щоб ЗСУ почали контрнаступ у бік тимчасово окупованого Мелітополя на Запоріжжі, утримуючи рашистів на правому березі Дніпра. Таким чином значне угруповання військ РФ буде фактично відрізане та оточене.

Такий варіант Олег Жданов назвав цілком можливим.

“Думаю, що вони (у Генштабі ЗСУ) такий варіант можуть розглядати. А чи буде він втілюватися в життя, для цього у нас є генерали і Генеральний штаб, який думає, планує і організовує цю війну”, – зазначив експерт.

Також Жданов озвучив можливі варіанти повного закінчення війни після того, як Збройні сили України вийдуть на кордони 1991-го року.

“Головне наше завдання на сьогоднішній день – досягти кордонів 91-го року, вийти на державний кордон. Далі будемо вирішувати ситуацію в міру того, як вона буде розвиватися”, – зазначив він.

При цьому Жданов назвав можливі варіанти завершення війни:

залучення миротворців;

створення міжнародної коаліції зі складу третіх країн – не учасниць конфлікту:

вогневий вплив.

Говорячи про останній силовий варіант, Жданов заявив:

“Він непогано себе показує. Коли противник знає, що він може бути знищений, він 10 разів подумає, чи виходити на позицію і обстрілювати”.