РФ почала створювати поруч з пошкодженим Антонівським мостом під Херсоном переправу з барж. Про це розповіли в огляді про війну в Україні за 23 серпня.

“На вихідних РФ, скоріш за все, почала пересувати баржі таким чином, щоб створити суттєвий плавучий міст через Дніпро поруч із пошкодженим Антонівським… Якщо цей імпровізований міст добудують, він майже напевно збільшить пропускну здатність для переправи через Дніпро, порівняно з поромами. Плавучий міст, скоріш за все, теж залишатиметься вразливим для українських атак”, – зазначають у ньому.

Політолог із Херсона Володимир Молчанов раніше зазначав виданню радіо свобода, що технологія ремонту Антонівського мосту є складною, але російські окупаційні сили можуть вдатися до альтернативних рішень.

«Є небезпека в тому, що вони зможуть якось дистанційно натягнути дріт. Отже, це довга бетонна балка з трубою всередині, порожниста тобто. У цю трубу затягається канат. Ця сталь натягується спеціальною машиною під величезним зусиллям, а потім під величезним тиском, тобто мова йде про сотні атмосфер, закачується туди цементно-клейова суміш. І таким чином відновити рух мостом в аварійному режимі», – пояснив Молчанов.

Але він вважає, що всі мости через Дніпро на окупованій частині Херсонщини «потрібно знищувати до кінця».

«У будь-якому разі, його треба добивати. Так чи інакше, він усе одно потребує капітального ремонту, тобто, крім опор, усе інше потребує зараз заміни. Тим більше, що не знищення обох цих мостів (Антонівського та переїзду греблею ГЕС – ред.), а також Дар’ївського (Інгулецького) мосту несе небезпеку, що росіяни завершать переправлення всіх резервів, які вони накопичили, отримають величезну перевагу в усіх видах і засобах над нашими військами на південному напрямку й перейдуть у наступ», – вважає політолог.

Окрім цього, міський голова Олешок Євген Рищук розповів, що останнім часом присутність російських військових в місті збільшилася. Він також підтвердив, що російські окупаційні сили намагаються відремонтувати Антонівський міст. Тим часом для перевезень використовують понтонну переправу.

«Запустили вони понтонну переправу і запустили вони невеликий катер для перевезення пасажирів. Оплату беруть за перевезення пасажирів близько 24 гривень, мені сказали. Щодо понтонної переправи, возять наче безплатно, але якщо хочеш без черги, є інформація про 250 грн хабаря», – розповів посадовець.

За інформацією Рищука, один із понтонних мостів російські військові звели біля села Дар’ївка. Він також запевнив, що такі переправи пошкодити легше, ніж капітальні конструкції:

«Понтонні мости, слава богу, це не капітальний міст, у них прохідність інша і пошкодити легше. Я навіть десь сміявся, що коли наші хлопці будуть понтонні мости підривати, то десь у Миколаєві їх збиратимуть. Людям у Миколаєві буде що на металолом здавати після війни».

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко розповів «Новинам Приазов’я», що на сьогодні повністю зруйнований один проліт автомобільного Антонівського мосту, а також полотно залізничного.

«Міст насправді складна конструкція і залатати його асфальтом, або поклавши на нього плити, це неможливо. Це повністю треба змінити конструкцію, конструктивно перекласти. Крім того, вона має там тросову систему. Я ще раз кажу, що це один з останніх мостів, побудований у Радянському Союзі, і на той час він був високотехнологічним мостом. Тому всі розповіді, що вони його відремонтують, і він буде працювати на пропуск великої техніки, я думаю, що це фейки і велика пропагандистська інформація», – сказав голова облради.

Самойленко зазначив, що, згідно з інженерними розрахунками, понтонні переправи не дозволять російським військам перекинути на правобережну Херсонщину достатню кількість особового складу та техніки.

 «Це не панацея для того, щоб перекидати велику кількість зброї, або велику кількість живої сили. По-друге, це понтонна переправа, навіть не понтонна, а поромна, вони обладнали під Антонівським мостом, вона дає можливість переправити, може кілька приватних легковиків, або 1-2 вантажівки. З такими темпами перекинути армію неможливо, це по-перше. По-друге, воно все одно буде перебувати, будемо так казати, Антонівський міст він же пристріляний, і знаєте, в разі потреби, я впевнений, що ЗСУ зможуть повторити руйнування цього мосту», – наголосив Самойленко.