Адміністрація президента США Джо Байдена розробляє заходи для посилення санкцій проти Росії, спрямовані на те, щоб Москва не могла їх уникати – зокрема шляхом переорієнтації торгівлі на Китай та Індію. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Мета другого етапу санкцій, за словами співрозмовників видання в адміністрації Байдена, полягає в “усуненні доступних наразі можливостей, що забезпечують Росії дохід та імпорт, який Путін потребує для продовження війни”.
Серед можливих заходів вони називають накладення санкцій на іноземні банки та майданчики торгівлі криптовалютою, через які РФ отримує доступ до міжнародних валют, конфіскацію банківських рахунків та корпоративних активів, які належать внесеним у “чорний список” олігархам, а також покарання іноземних компаній, які продовжують експортувати заборонені товари в РФ.
Також це означає, що необхідно переконати такі країни, як Китай та Індія, що не приєднались до економічних санкцій Заходу, зменшити фінансові й торгові потоки, які все ще надходять до Росії, – зазначає The Wall Street Journal.
Причиною посилення санкцій співрозмовники газети називають те, що попри нинішні обмеження Росія продовжує отримувати наддоходи від продажу енергоносіїв через різке зростання цін на них.
Серед головних побоювань у Вашингтоні називають співпрацю Росії та Китаю: останній продовжує постачати Москві деякі технології, які можуть використовуватися у військовій промисловості – наприклад процесори та іншу електроніку.
Також співрозмовники адміністрації Байдена згадують дані про нібито продаж Росії кількох сотень іранських безпілотників та можливу співпрацю Москви й Тегерана, який десятиліттями живе в умовах санкцій Заходу.
Зазначимо, що Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас висловив упевненість, що ЄС розробить та ухвалить восьмий пакет санкцій проти Росії, про це Маасікас заявив у неділю під час презентації комунікаційної кампанії “Разом ми Європа”.
Усі вже ухвалені санкції ЄС постійно моніторяться, здійснюється аналіз їхньої результативності на наявність якихось лазівок чи можливості їх вдосконалення. Цей процес триває повсякденно. Гадаю, зараз не можна сказати, що в Брюсселі період дуже активної роботи, але вона триває так само, як і в державах-членах, які вимагають більше санкцій, – сказав він.
“Інституції ЄС мають це враховувати, і вони це роблять. Тому я не можу дати вам якихось деталей щодо цього – повідомити, коли і як це відбудеться, але я впевнений у тому, що цього (восьмого пакету санкцій) варто очікувати. І це буде”, – додав посол ЄС.
До того ж на тлі дискусії щодо санкцій проти росії уряд Австрії підтвердив, що його позиція з цього питання залишається незмінною, і заявив, що обмеження є дієвими і необхідними. Про це інформує Kurier.
Ми хочемо заснованого на правилах світового порядку, а не закону джунглів, де сильніший може просто отримати те, що хоче. Ми не можемо і не допустимо того, щоб у 21-у столітті були спроби змінити реалії на місцях та посунути кордони з допомогою танків та ракет. путін очікує, що ми, як плюралістичні відкриті демократії, дозволимо розколоти себе, і що ми не матимемо волі показати йому червоні лінії. Найбільша сила ЄС – це єдність, яку ми повинні підтримувати, – заявили в Міністерстві закордонних справ Австрії.
Крім цього, МЗС країни заявило, що санкції є “гнучким інструментом” і можуть бути скориговані в будь-який час. Тому відповідні рішення Ради ЄС щодо економічних санкцій також переглядають кожні пів року.
У міністерстві підтвердили дієвість обмежень, зазначивши, що цього року російська економіка скоротиться щонайменше на 6%, за іншими прогнозами – навіть на 10%. Натомість для Євросоюзу Єврокомісія очікує зростання близько 2,7%.
Дебати щодо доцільності запровадження антиросійських санкцій розпочалися після того, як у п’ятницю очільник федеральної землі Верхня Австрія Томас Штельцер поставив під сумнів обмеження проти рф. В інтерв’ю австрійським ЗМІ він зазначив, що восени очікуються енергетичні проблеми через санкції, тому до того, “як соціальний баланс почне похитуватися”, потрібно “подумати про те, чи будуть продовжені ті, чи інші діючі санкції”.