Президент України Володимир Зеленський опублікував в мережі досить цікавий пост про звільненого з російського полону відомого українського режисера Олега Сенцова. Українці з “перших вуст” країни дізналися, чим займатиметься символ національної сили і мужності.

Про це стало відомо завдяки новому посту Володимира Зеленського в Instagram.

Подаємо йго слова в оригіналі. 

“Декілька днів тому Олег Сенцов сказав, що тепер планує займатися двома чудовими речами – знімати кіно та жити. Для нього, для мене і для всіх українських режисерів, продюсерів і акторів кіно – це ще одна любов, не схожа на жодну іншу. 

Настав час цю любов засвідчити. 

Невичерпний креатив, ідеї, герої, історії та натхнення – у багатьох українських майстрів якісні кінопроекти вже давно вималювалися в уяві. Залишається тільки знімати й показувати їх світові”. – заявив глава держави.

Я мрію і зроблю все, щоб Україна стала потужною кінематографічною державою. Ми маємо налагодити весь кінопроцес – від зйомок до дистрибуції та розвитку кінотеатрів, щоб український кіношник презентував свій самобутній і сучасний мистецький почерк вдома та на міжнародних екранах. 

На цьому тижні новий парламент уже здійснив перший крок на шляху до цієї мети, попередньо схваливши законопроект про rebates. Остаточне його затвердження зробить територію України сприятливою для іноземного кінобізнесу. Отже, наші кіновиробники отримають неоціненне – міжнародний досвід, зростання виробництва та багатомільйонні інвестиції. Ми повинні дати українським кінематографістам можливість робити дві чудові речі – знімати кіно та жити. 

Сьогодні я не просто вітаю з Днем українського кіно. Як вибагливий глядач я разом із мільйонами українців чекаю на захопливі кіноновинки вже у найближчому майбутньому! Створимо українське кіно разом, – підсумував президент. 

Нагадаємо, Олег Сенцов нещодавно звернувся до президента з проханням.

Він виступив на конференції “Ялтинська європейська стратегія”, що проходить у Києві, де зробив Володимиру Зеленському символічний подарунок.

Сенцов поклав у банку з синьо-жовтим прапором тюремний знак зі своїм зображенням і прізвищем – його він носив під час ув’язнення. Після чого колишній в’язень передав цей символ президентові з проханням наповнити банку знаками інших звільнених українців.

Олег розповів, що ця банка з синьою та жовтою смужкою і написом “Слава Україні!” дуже дратувала тюремників. Вони постійно забирали символ, зривали прапор, розтоптували.