26412

Впродовж дванадцяти годин, під час яких тривало волевиявлення громадян, правоохоронці Львова зафіксували 25 порушень, пов’язаних з виборчим процесом, 23 з яких зареєстровано у журналах єдиного обліку районних відділів міліції, повідомила прес-служба Львівського міського управління міліції, передає Корупція.Інфо.

За двома фактами відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 158 – 1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз). Санкція статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Перший випадок мав місце у Шевченківському районі міста Львова. О 15.10 годині на оперативну лінію 102 надійшло повідомлення про те, що на одній з виборчих дільниць по вул. Хімічна громадянин, незареєстрований у цьому окрузі незаконно отримав бюлетень та проголосував ним.

Інший – на території Залізничного району. Оператору лінії 102 о 16:50 годині поступило повідомлення про те, що у виборчій дільниці по вул. Патона члени комісії видали бюлетні особам, які надали паспорти, проте не є їх власниками.

В обох випадках на цей час проводяться слідчі дії.

26 жовтня станом на 11:00 годину правоохоронці несуть службу по охороні громадського порядку у 27 виборчих комісіях, де триває підрахунок голосів виборців. Загалом до охорони громадського порядку під час волевиявлення громадян було залучено 566 працівників міліції, які несли службу у 305 дільничних виборчих комісіях. Охорону громадського порядку забезпечували 38 екіпажів патрульної поліції, а також піші наряди, які були наближені до дільничних виборчих комісій. Разом із цим в охороні дільничних виборчих комісій допомагали представники ГО «Муніципальна варта» в кількості 45 працівників.