Українська влада хотіла б досягти миру на Донбасі та повернення окупованих територій до кінця цього року, але при цьому існує і план “Б”, якщо цього не вдасться домогтися. Про це на зустрічі з журналістами розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, українська влада не буде чекати роками, якщо та сторона не хоче припиняти війну”.

“Але до кінця року ми маємо намір робити все від нас залежне, і інтенсифікація роботи ТКГ тому доказ. Але у нас є і пророблений план Б: що ми робимо, якщо буде так, що робимо, якщо буде ось так”, – сказав Єрмак.

Він підкреслив, що влада хотіла б проведення місцевих виборів у жовтні в тому числі і на території ОРДЛО, але тільки за певних умов.

“Виборів під дулами автоматів не буде. Для початку необхідний контроль над кордоном, можливо спільно з міжнародними інституціями, потрібна безпека і тільки потім вибори”, – зазначив Єрмак.

У той же час віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков уточнив, що кампанія на місцевих виборах за законодавством починається за 90 днів до дати їх проведення, а перед цим міжнародні спостерігачі від БДІПЛ ОБСЄ ще мають зробити висновок про принципову можливість проведення демократичних виборів в ОРДЛО.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Єрмак запропонував представникам “нормандської четвірки” перезавантажити Контактну групу по Донбасу з залученням переселенців. Передбачається, що вони можуть виступити представниками окремих районів Донецької та Луганської областей та брати участь у консультаціях.