Підозрюваний у хабарництві народний депутат Олександр Юрченко, який вже вийшов з “Слуги народу”, мав би скласти депутатський мандат.

Таку думку висловив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Він назвав цей корупційний скандал “ганебним випадком”, який кидає тінь на весь парламент і всіх депутатів.

“Ми всі бачили ті записи, і вони, м’яко кажучи, викликають реакцію в суспільстві … Ми бачимо людей, затриманих в рамках цього слідства, і тут головне, мабуть, не юридичне покарання, яке, я впевнений, має бути відповідно до чинного законодавства, але я не знаю, як людині не соромно, тому що багато людей, насамперед від партії “Слуги народу”, прийшли на надіях виборців, що вони будуть іншими. Я думаю, що людина повинна була мати стержень і зробити те, що повинна була зробити, можливо, і написати заяву про складання депутатських повноважень”, – сказав Разумков і додав, що це було б правильно і по-чоловічому.

Нагадаємо, НАБУ викрило цілу корупційну схемузлочинного угруповання за допомогою таємного агента, в якій був замішаним і народний депутат. Юрченко зажадав від підставного “інвестора” хабар в сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроекту і в подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів комітету. Першу частину хабаря депутату передавали через його помічника, якого вже заарештували.

17 вересня Юрченко повідомили про підозру. Йому закидають отримання неправомірної вигоди у великому розмірі, а також підбурювання до надання неправомірної вигоди посадовій особі, скоєне повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 368, ч.4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України).

В свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що Юрченко обов’язково сяде в тюрму.