Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів України ввести в установленому порядку сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України. Про це йдеться в указі голови держави №156/2018 "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови і сприяння створенню єдиного культурного простору України" від 31 травня, опублікованому на сайті президента, передає Корупція.Інфо

"Визнати за необхідне ухвалення невідкладних заходів щодо зміцнення державного статусу української мови і створення єдиного культурного простору України", – йдеться в документі.

Згідно з указом, Кабмін протягом місяця повинен створити експертну групу, яка проведе аналіз сучасної мовно-культурної ситуації в Україні, розробить критерії оцінки ефективності державної мовної політики і політики у сфері культури і механізми моніторингу мовно-культурної ситуації на постійній основі.

Популярне: "Якщо сукупний дохід більше 6900": Хто в Україні більше не отримає субсидії

Відзначається, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко відкликав свій законопроект "Про громадянство України", яким передбачалося позбавляти громадянства кримчан, які ходять на російські вибори.

Нагадаємо, Служба безпеки викрила Державну міграційну службу, яка підробляла паспорти для передачі причетним до терористичних атак людям.