Вчора, 16 березня, президент Петро Порошенко побував з офіційним візитом в Полтаві. Це місто стало наступним в передвиборному турі чинного глави держави.

Як і в інших містах, в Полтаві президента зустріли активісти Нацкорпусу. Вони слідують за Порошенком по п'ятах з вимогами розслідувати розкрадання в українській оборонці.

Активісти Нацкорпусу заявили, що постраждали від рук поліцейських під час акції. У мережі з'явилося відео інциденту. Його виклали в групі "Підслухано в Полтаві" в Facebook. На відеозаписі видно, як активісти закидають поліцейський кордон плюшевими свинями (як це відбувалося паралельно і в столиці).

Потім починається сутичка, в ході якої поліцейські в шоломах і з кийками ганяються за активістами, заламують їм руки і кладуть лицем в землю. Також відображено момент, що в ході події постраждала літня жінка – їй допомагають встати поліцейські. Один з правоохоронців вимагає подати автозаки.

Пізніше в Мережі опублікували відео, як кортеж Петра Порошенка закидали плюшевими свинями в Полтаві. Ця дія супроводжувалася криками "Ганьба" і "Де відрубані руки?"

Біля автомобіля метушилися охоронці президента, але незабаром вони сіли в машини і покинули "місце атаки".

Передісторія популярної кричалки "Де відрубані руки?" така.

У 2017 році Порошенко заявив: "Нікому не дозволю красти у армії. Тим, хто буде красти у армії – руки обрубаю. Це позиція президента", – сказав тоді президент. Націоналісти, в свою чергу, провели паралель між цією обіцянкою Порошенка і махінаціями в оборонці.

Що стосується атаки плюшевим свинями, сьогодні це сталося вперше. Свиня, на думку націоналістів, – це прототип Свинарчук. Свинарчук – колишнє прізвище заступника секратеря РНБО Олега Гладковського, який є давнім бізнес-партнером президента Петра Порошенка. Згідно журналістському розслідуванню, саме його син, Ігор Гладковський, курирував корупційну схему.