Партія влади №2 "Народний фронт" (НФ), що розгубила популярність після тріумфальних для неї парламентських виборів 2014 року, раптом замислилася над участю в президентській кампанії. "Апострофу" назвали претендентів: мова йде про першого заступника голови фракції НФ Андрія Тетерука і міністра освіти та науки Лілію Гриневич.

Втім, не виключено, що балотуватиметься сам лідер політичної сили, колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, що після відставки перебуває в політичній тіні. Навіщо партії з рейтингом менше одного відсотка потрібна виборча гонка і яке місце в цій комбінації займе союзний НФ глава уряду Володимир Гройсман

Символічне закінчення восьмої сесії Верховної Ради і політичного сезону взагалі НФ відзначив 12 липня на базі Національної гвардії в Нових Петрівцях під Києвом. За парламентським календарем сесія закінчувалася на наступний день, але це була п'ятниця, коли далеко не всі депутати з'являються в парламенті…

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Ця неформальна зустріч, яка зібрала весь цвіт "Народного фронту", ознаменувалася цікавою заявою партійного "керманича" – Арсенія Яценюка. Як розповів "Апострофу" присутній на цьому заході депутат, екс-прем'єр повідомив однопартійцям про участь політсили в кампанії. "Можливими кандидатами він назвав Тетерука та Гриневич", – розповів співрозмовник, який попросив про анонімність. Чому вибір зупинили саме на них? "Вони досить відомі, але залежні від думки партійного керівництва", – пояснило інше джерело серед членів фракції НФ.

Рішення про власних кандидатів народилося в тяжких роздумах верхівки партії про місце в майбутньому політичному розкладі. Успіх на виборах в Раду 2014 року, коли НФ набрали найбільше голосів за партійними списками, а також вдалі кулуарні домовленості забезпечили партії серйозне представництво в органах влади, включаючи прем'єрське крісло і другу за чисельністю фракцію в парламенті. У квітні 2016 року Яценюк пішов у відставку, але партійна квота в уряді залишилася, а фракція НФ зберегла здатність заблокувати роботу Ради. Більш того, союзником "Народного фронту" став наступник Яценюка Володимир Гройсман, незважаючи на те, що на посаду його привела пропрезидентська партія "Блок Петра Порошенка" (БПП).

Поки ж АП потрібно утримати Гройсмана від участі в президентських виборах, щоб той не грав проти Петра Порошенка, будучи ще одним кандидатом влади. Та ж задача буде стосовно будь-якої кандидатури з НФ, вважають експерти. "Для Порошенка зараз важливий кожен голос", – каже політолог Кость Бондаренко.

Максимум, на що можуть розраховувати "фронтовики", – поторгуватися з Банковою. З тим, щоб у разі перемоги чинного глави держави зберегти свій вплив (нехай і в урізаному форматі) після президентських виборів