Діти чиновників і нардепів поступали до вузів за підробленими результатами ЗНО – ГПУ

Серед абітурієнтів, вступників до ВНЗ за підробленими результатами зовнішнього незалежного оцінювання, є діти колишнього керівництва кількох міністерств і народних депутатів.

Про це на розширеному засіданні комітету Верховної Ради з питань науки і освіти заявив прокурор Генеральної прокуратури Олександр Новіков, повідомляє "Укрінформ".

 

"З цих 200 чоловік переважна більшість – діти працівників апарату Верховної Ради, народних депутатів попереднього скликання, в тому числі окремих перших керівників Верховної Ради. Є серед них і колишні керівники ГПУ, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони.

Я називаю ті органи, де зафіксовані десятки фактів таких дій. У тому числі Державна фінансова інспекція, зараз – Державна аудиторська служба України – перші керівники", – сказав Новіков.

Прокурор повідомив, що підробка результатів тестування почалася ще з 2008 року, коли проходження ЗНО стало обов'язковою умовою вступу до внз.

За його словами, участь у підлогах результатів ЗНО брав майже весь керівний склад Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), крім нині діючого керівника центру (Вадима Карандія. –Ред.), а також окремі керівники Одеської, Івано-Франківської регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Зміни результатів ЗНО не були зафіксовані в роботі Львівського та Донецького центрів.

Він розповів, що особи, які безпосередньо займалися підробкою результатів, "математично аналізували, як підвищити бал, щоб не зіпсувати математичну картину ЗНО".

Новіков зазначив, що понад 100 осіб були відраховані з бюджетних місць навчання за використання підроблених балів ЗНО, на ці місця були зараховані ті абітурієнти, які мали на це право за результатами тестів.