З приходом екватора літа – липня – в Україні набудуть чинності кілька важливих законів і нововведень, передає Корупція.Інфо

Знову підніметься прожитковий мінімум, в двох регіонах країни зникне аналогове телебачення, заборонять ввозити шифер з РФ, а лікарям почнуть платити за кожного задекларованого пацієнта. "Сегодня" зібрала всі найважливіші закони місяця.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

Мінімалка і лікарні

Насамперед варто відзначити, що з 1 липня, згідно з планом держбюджету на 2018 рік, гряде чергове підвищення прожиткового мінімуму – з 1700 до 1777 грн. Це означає, що разом з ним близько мільйона українських пенсіонерів отримають щомісячну надбавку. Найбільше дадуть власникам максимальних пенсій (14 350 грн замість 13 730 грн), мінімальних пенсій (1435 грн замість 1373 грн), а також 10%-ву надбавку до виплат отримають донори крові.

Також з 1 липня стартує завершальний етап медреформи: для 149 медичних центрів первинної допомоги, які встигли до 5 червня укласти договори з новоствореною Національною службою здоров'я, почнуть отримувати від неї фінансування за новими правилами (раніше отримували від МОЗ). Нагадаємо, реформа передбачає виплати 370 грн на рік на кожного, хто уклав договір з лікарем пацієнта віком 18-39 років. На кожну дитину до 5 років дадуть 1480 грн, від 6 до 17 років – по 814 грн, від 40 до 64 років – по 444 грн, а від 65 і старше – по 740 грн. На тих же, хто просто проживає в зоні обслуговування медустанови і не уклав ще договір з лікарем, виділять по 240 грн. А решта лікарень, які поки не підключилися до реформи, отримуватимуть субвенції з місцевих бюджетів

Давайте округлимо!

А ще в липні українців позбавлять двох несподіваних речей: шиферу з РФ і аналогового телевибачення. Російську покрівлю для дахів Кабмін додав до розширеного списку товарів, заборонених для ввезення до України ще наприкінці травня, але рішення набуде чинності лише з 3 липня. Стосовно старого ТБ, то протягом місяця його поступово відключатимуть в Києві та Кіровоградській області – згідно з новою постановою Кабміну, тут воно має бути відключено до 1 серпня. У решти ж регіонів є термін до 1 вересня.

Ще одне нововведення – з 1 липня Нацбанк дозволив округляти копійки в чеках. Щоправда, це можна буде робити тільки при готівковому розрахунку і лише в разі відсутності монет дрібних номіналів (1, 2, 5 і 25 копійок) у покупця або продавця. Округлятимуть так: від 1 до 4 копійок округляється в бік зменшення до найближчої круглої суми, а від 5 до 9 копійок – в бік збільшення до 10 копійок.

Тваринам дадуть справжній паспорт

Ще одне нововведення держоргани припасли для власників домашніх вихованців: з 1 липня власники котиків і собачок, які виявлять бажання вивезти своїх вихованців за кордон, повинні будуть оформити ветеринарно-санітарний паспорт стандартизованого зразка.

Раніше такий документ могли видавати будь-які, навіть приватні ветеринарні клініки. Тепер же, з початку наступного місяця, дійсними будуть визнані лише документи, які видала Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, а також державні установи ветеринарної медицини, що підкоряються їй. Такий паспорт діє до кінця життя тварини, а оформлення його обійдеться в 50 гривень 29 копійок. До документа, крім загальних даних, повинні бути занесені відомості про обробку тварини від паразитів, щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб, наявність і розташування чіпа, а також інформація про власника.

Поки ж Держпродспоживслужба займається вилученням документів тварин, які не відповідають новому єдиному державному зразку.