Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив у понеділок, 29 серпня, що Угорщина продовжить переговори з Росією щодо додаткових постачань газу та розраховує досягти угоди з монополістом “Газпромом”.
Про це пише Reuters.
Сіярто місяць тому нахабно й цинічно домовився про додаткові 700 млн метрів кубічних газу з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.
“Є пропозиція збільшити постачання газу найближчими днями, ми це доопрацюємо з “Газпромом” та підпишемо угоду, за якою ми могли б отримати збільшення добових постачань”, – заявив міністр закордонних справ Угорщини.
Петер Сіярто не повідомив жодних подробиць щодо обсягів або цін. Зовсім вже його не бентежить війна, яка й до нього може дібратись.
Відповідно до угоди, підписаної минулого року, Угорщина отримує 3,5 млрд кубометрів газу на рік через Болгарію та Сербію відповідно до довгострокової угоди з Росією та ще 1 млрд кубометрів через трубопровід з Австрії.
Нагадаємо, Угорщина не планує запроваджувати візові обмеження для громадян Російської Федерації чи ускладнювати процедуру видавання віз.
“Ми говорили про пропозицію, яка посилила б практику видавання європейських віз громадянам Росії. Тут ми солідарні з позицією канцлера Німеччини і не плануємо вводити будь-які посилення або обмеження”, – йдеться у повідомленні.
Якщо Європейський Союз (ЄС) не погодиться не видавати туристичні візи росіянам, литовські чиновники запропонують на регіональному рівні заборонити російським туристам в’їзд на свою територію.
Про це заявив міністр закордонних справ країни Габріеліус Ландсбергіс.
“Передусім ми прагнемо європейського рішення, тому що воно є найбільш стійким і юридично правильним… Якщо такого не буде знайдено, ми не виключаємо можливості пошуку регіонального рішення, яке б включало країни Балтії, Польщу та, можливо, Фінляндію”, – сказав він журналістам у вівторок, 23 серпня.
За його словами, враховуючи те, що Сейм Литви визнав Росію державою, яка здійснює геноцид і підтримує тероризм, громадяни цієї країни, які подорожують до Євросоюзу з туристичною метою, не повинні перетинати кордони ЄС.
Г. Ландсбергіс підкреслив, що гуманітарні візи будуть видаватися особам, які переслідуються російським чи білоруським режимом, і членам їхніх сімей.
За його словами, у кожному разі прикордонник країни ЄС повинен запитати громадянина Росії, з якою метою він їде, а також може поцікавитися його ставленням до дій Кремля щодо України.
“Прикордонник має право запитати, чи підтримуєте ви війну в Україні, чий Крим. Досить однієї відповіді особи, яка перетинає кордон Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії, Польщі, про те, що, на її думку, Крим є неокупованим, щоб припустити, що допуск цієї особи не відповідає інтересам національної безпеки”, – заявив голова литовської дипломатії.
Ландсбергіс зазначив, що після припинення авіасполучення зі столицями європейських держав Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія та Польща є основним маршрутом росіян і білорусів до Європи.
У Литві вважають, що рішення Євросоюзу про припинення видавання шенгенських віз громадянам Росії, підштовхне росіян до протестів всередині країни.
“Коли ми говоримо, що в Росії могло б бути 5-10% людей, які виступають проти війни, то йшлося б вже про мільйони. Ви хочете, щоб ці мільйони були всередині Росії або за її межами? Я вірю, що зміни відбуваються всередині. І якщо ми віримо, що в майбутньому на нас чекає демократична Росія, то її становлення буде відбуватися зсередини”, – заявив міністр.
За його словами, рушійною силою політичних змін у Росії можуть стати саме опозиціонери, які без можливості їхати до Європи перебуватимуть всередині РФ.
До слова, Вільнюс одним із перших заявив, що у зв’язку повномасштабним нападом РФ на Україну припиняє видачу росіянам шенгенських віз.