Спеціальна антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування проти екс-міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика і направила до суду обвинувальний акт.

Екс-міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика підозрюють у недекларуванні $1,2 млн позики від фізичної особи.

САП вже завершила досудове розслідування у зазначеній справі і відправила обвинувальний акт у Вищий антикорупційний суд для розгляду справи по суті.

Свою позику Насалик не вказав у деклараціях за період 2015-2018 років.Таким чином екс-міністр міг скоїти злочин передбачений ст. 366-1 КК України (Декларування недостовірної інформації).

Якщо провину буде доведено, то Насалику загрожує штраф у розмірі від 2,5 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42,5 тис. грн – 51 тис. грн), або громадські роботи на 150-240 годин, або ув’язнення на строк до двох років.

Нагадаємо, 9 липня Національне антикорупційне бюро повідомило Ігорю Насалику про підозру в недекларуванні $1,2 млн.

Правоохоронцям під час розслідування вдалося встановити, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику $1,249 млн від фізичної особи. Проте чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях.